Reklama

Nowe osiedle w Gostyniu może funkcjonować. Mieszkańcy mają swoich przedstawicieli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Gostyń

Nowe osiedle w Gostyniu może funkcjonować. Mieszkańcy mają swoich przedstawicieli - Zdjęcie główne

foto UM Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 członków pierwszej w historii Rady Osiedla Tysiąclecia będzie reprezentowało interesy mieszkańców w zachodniej części miasta. Przewodniczącym został Zbigniew Ptak. 

Przypomnijmy - powołane uchwałą Rady Miejskiej w Gostyniu z 22 grudnia 2022 roku Osiedle Tysiąclecia w Gostyniu obejmuje ulice: Bolesława Chrobrego, Emilii Plater, Hutnika, Leszczyńską, Mieszka I, Parkową, Polną, Przemysława II, Przy Dworcu, Robotniczą, Spokojną, Willową, Władysława Łokietka, Zacisze i Zachodnią w Gostyniu.

17 lutego 2023 roku przyszedł czas by wybrać Radę Osiedla Tysiąclecia. Spotkanie poświęcone tej procedurze zaplanowano w miniony piątek, na godz. 18.00, w sali GOK Hutnik. Przewodniczący zebrania wyborczego, Mirosław Żywicki mógł je rozpocząć w pierwszym terminie pod warunkiem, że stwierdzona będzie obecność przynajmniej 1/10 osób uprawnionych do głosowania. Prawo wybierania miał każdy obywatel, który najpóźniej w dniu wyborów skończył 18 lat i stale mieszka na obszarze osiedla - CZYTAJ TUTAJ.

W przypadku Osiedla Tysiąclecia na wybory musiałyby przyjść minimum 282 osoby (10% z 2823 uprawnionych do głosowania). Jednak zainteresowanie było nieduże, dlatego zaplanowane w pierwszym terminie zebranie nie odbyło się. 

Po 15 minutach zwołano kolejne, na którym wymagana liczba wyborców nie miała znaczenia. Stwierdzono obecność 54 mieszkańców. Uznali oni, że warto przyjść i oddać swój głos na kandydatów z listy, którzy w przyszłości mieliby ich wspierać i reprezentować ich interesy. Wybierano spośród 22 kandydatów znajdujących się na liście. To więcej niż maksymalny skład rady (15).

Gdy komisja skrutacyjna podsumowała wyniki okazało się, że pierwszą w historii Radę Osiedla Tysiąclecia w Gostyniu tworzyć będą (z liczbą otrzymanych głosów):

Elżbieta Skorupska 38, 
Lilla Ceranka 33, 
Anna Bartkowiak 27, 
Monika Poświatowska-Gałat 27, 
Mikołaj Rogala 27, 
Tomasz Migdalski 26, 
Zbigniew Ptak 25, 
Rafał Kopaszewski 23, 
Bożena Ratajczak-Glura 23, 
Roman Glura 22, 
Cecylia Pożegowiak 22, 
Joanna Bryl 21, 
Krystian Ruszczyński 20, 
Jakub Gałat 19, 
Jacek Kołacki 19 

Członkowie rady nowego gostyńskiego osiedla ze swojego grona wybrali przewodniczącego, jego zastępcę oraz sekretarza.

Szefem Rady Osiedla Tysiąclecia został Zbigniew Ptak, wiceprzewodniczącą mianowano Monikę Poświatowską-Gałat, a sekretarzem została Lilla Ceranka.

Zbigniew Ptak, jako przewodniczący, tak skomentował ukonstytuowanie się Rady Osiedla Tysiąclecia:

- Osiedle Tysiąclecia do tej pory nie miało swojej rady. Długie starania doprowadziły do jej powstania. W tym miejscu warto podziękować radnemu Romanowi Glurze, który włożył w te starania wiele pracy i wysiłku. Rada osiedla, jako organ pomocniczy ma za zadanie współpracę z organami miasta, wspieranie działania radnych miejskich, oraz pomoc w wykonywaniu przez nie zadań na rzecz społeczności lokalnej. Z punktu widzenia mieszkańców to ostatnie jest najważniejsze. Pomysłów na funkcjonowanie osiedla jest wiele. O szczegółach rada będzie dyskutować na zebraniu, które zostało zaplanowane w połowie marca.

Osiedle Tysiąclecia jest najstarszym w naszym mieście (poza centrum Gostynia). Do tej pory było to osiedle, które nie miało swojej rady. Wcześniej udało się powołać organy trzech pozostałych osiedli: Prawobrzeżnego Gostynia, Konstytucji 3 Maja oraz Pożegowa. Członkowie rady nowego gostyńskiego osiedla zamierzają z nimi współpracować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy