Reklama

Jest już pierwsze 30 złotych. Sztab powiatowy WOŚP w Gostyniu wystartował!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Maciej Mostowy

Jest już pierwsze 30 złotych. Sztab powiatowy WOŚP w Gostyniu wystartował! - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Maciej Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcemy wygrać z sepsą! – to hasło 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiatowy sztab gostyńskiego finału WOŚP został zarejestrowany jako jeden z pierwszych. Przygotowania idą pełną parą. Mile widziani są wolontariusze.

Walczymy z sepsą - dla małych i dużych!

Celem zbliżającego się 31. Finału WOŚP jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Orkiestry kupione urządzenia posłużą wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować, a nie tylko określonej grupie wiekowej pacjentów. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia 2023r., ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych, organizowanych przez sztaby.

Dlaczego fundacja WOŚP postawiła na sepsę?

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W powiecie gostyńskim wystartował sztab WOŚP

Również w powiecie gostyńskim rozpoczęły się przygotowania do 31. Finału WOŚP. Powiatowy sztab, który działa przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, został zarejestrowany, jak zawsze do tej pory, pod numerem 269, jako jeden z pierwszych. Do tej pory zarejestrowało się 956 sztabów. Wciąż przyjmowane są wnioski o utworzenie sztabu, termin mija 18 listopada – to informacja dla charyzmatycznych, odpowiedzialnych osób, które chcą spróbować swoich sił jako szefowie sztabu. 

Gostyński sztab powiatowyod lat prężnie działa, a dzieje się tak między innymi dlatego, że jest całym sercem wspierany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko”. Swoim zasięgiem obejmuje gminy: Gostyń, Borek Wlkp., Pogorzela i Pępowo oraz inne miejsca. 

- Do tej pory Fundacja w sposób mistrzowski zajmowała się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci, a także wsparciem dzieci i kobiet ciężarnych osobistymi pompami insulinowymi. To sześć wiodących programów medycznych, których efekty plasują Polskę w światowej czołówce. A szpital w Gostyniu już wielokrotnie otrzymywał sprzęt z Fundacji WOŚP – przypomina Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP.

O tym, jakie urządzenia ostatnio dotarły do gostyńskiego szpitala - TUTAJ 

Siedzibą gostyńskiego sztabu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (Wrocławska 8, tel./faks 65-572-75-28). Szefem sztabu jest Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu) (mail: dyrektor@pcprgostyn.pl, tel. 601-071-487). Wspierają go Maciej Marcinkowski (ZSZ w Gostyniu) i Tomasz Barton (GOK „Hutnik”) oraz członkowie sztabu: Paweł Zagata i Roman Pawełka.

Zostań wolontariuszem WOŚP w Gostyniu!

W powiecie gostyńskim rozpoczął się już nabór wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w zorganizowaniu finału, 29 stycznia 2023 r. Trwa też zbiórka darów do sprzedaży. Zgłaszane są również imprezy, które będą organizowane w ramach 31. finału WOŚP. Informacje dostępne są na: https://www.facebook.com/sztabwosp.gostyn.3.

Co więcej, są już pierwsze pieniądze zebrane przez naszą ekipę WOŚP - 31 zł i 31 groszy! Pieniądze zostały wrzucone do puszki w siedzibie sztabu WOŚP przy PCPR.

Dodatkowo Gostyń szczyci się tym, że gra dla Fundacji WOŚP o rok dłużej! Rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji WOŚP. 

JEDZIEMY!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy