Początek tygodnia, słońce, w powietrzu czuć wiosnę. Czyżby mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Borek Wlkp. liczył na to, „że mu się upiecze”, kiedy wsiadł na rower po spożyciu alkoholu?
Dziś, 22 lutego około południa w Skokówku policjanci z posterunku policji w Borku Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem.
Jak się okazało 55-letni mieszkaniec gminy Borek Wlkp. był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości alkomatem przez policjantów z Borku wykazało, że ma 2,2 promile alkoholu w organizmie.
- Rowerzysta odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, kara aresztu oraz zakaz kierowania rowerami - informuje Monika Curyk, oficer prasowy w KPP w Gostyniu.
Komentarze (0)