Reklama

Jak potok płynie czas... Seniorzy z powiatu gostyńskiego świętowali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Październik i listopad to dwa miesiące w roku, kiedy szczególnie myślimy o seniorach 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października - Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.

Reklama

Wszelkie uroczystości, które odbywają się w tym czasie najczęściej nazywane są Dniem Seniora. Do świętowania przyłączyli się członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gostynia oraz członkinie boreckiego klubu seniora. 

Gostyń - seniorzy spotkali się w GOK Hutnik

W Gostyniu seniorzy spotkali się 20 października w GOK Hutnik. Emeryci i renciści nie zawiedli. Pojawiła się bardzo duża grupa, duża sala widowiskowa była pełna gości. Rozpoczęto od podsumowania rocznej działalności miejscowego oddziału związku emerytów, a na zakończenie przygotowano muzyczną niespodziankę ze znanymi polskimi artystami.

Mirosław Maćkowiak - przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gostyniu, pochwalił członków PZERiI, że licznie biorą udział w spotkaniach i wyjazdach integracyjnych, które jednoczą społeczność seniorów.

- Bardzo się cieszę, że jesteście - powiedział Mirosław Maćkowiak, po czym złożył seniorom życzenia. 

Przedstawił też plany przyszłorocznych działań.  Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego. Dziękowali seniorom za ich życiową mądrość przekazywaną młodszym pokoleniom i życzyli dużo zdrowia oraz energii, co jest podstawą i motywuje do działania.

Punktem kulminacyjnym był występ artystów: Katarzyny Jamróz i Jacka Borkowskiego. Seniorzy na powitanie usłyszeli utwór „Już nie zapomnisz mnie”, który miał ich rozbawić i zachęcić do wspólnego śpiewania. Muzyczny występ aktorów był prezentem od gminnego samorządu. Występ artystów podziałał skutecznie, a świętujący seniorzy wciągnęli do zabawy samorządowców. Tańczył nawet Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego. 

Świętował Klub Seniora w Borku Wlkp. 

Swoje święto obchodzili również członkowie Klubu Seniora w Borku Wlkp., którzy przy kawie i pysznych słodkościach spotkali się w ośrodku kultury.

- Każdy z nas już dzisiaj ma posrebrzoną skroń - śpiewali boreccy seniorzy, wspominając jak szybko upływa życie. - A nasze młode lata odeszły szybko w dal, a w sercu została tęsknota, smutek żal - śpiewali członkowie Klubu Seniora w Borku.

Pogorzela - nowe władze związku emerytów

Członkowie PZERiI z Pogorzeli bawili się w Restauracji Pogorzelanka. Tam 11 października odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora, połączone z zebraniem sprawozdawczo-wyborczym. Gościnnie uczestniczyła w nim delegacja z zarządu PZERiI z Gostynia z przewodniczącym Mirosławem Maćkowiakiem na czele. Nie mogło zabraknąć burmistrza Piotra Curyka i przewodniczącej rady miejskiej - Darii Wyzuj.

Druga część spotkania związana była z wyborami "nowych władz" PZERiI koło Pogorzela. Przewodnicząca - Wanda Mróz podziękowała ustępującemu zarządowi za dotychczasową pracę. Po przedstawionych sprawozdaniach członkom zarządu udzielono absolutorium. Sprawne wybory wyłoniły skład nowego zarządu pogorzelskiego koła, które liczy obecnie 111 członków:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy