Reklama

Honorowy tytuł dla szkół w Daleszynie i Pępowie. Prawie 6 tysięcy paczek świątecznych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PCPR Gostyń, fotomontaż Z. Pacanowski

Honorowy tytuł dla szkół w Daleszynie i Pępowie. Prawie 6 tysięcy paczek świątecznych - Zdjęcie główne

Gostyń. Szkoła Podstawowa w Daleszynie i Pępowie otrzymały honorowe tytuły Mikołaj 2022 | foto PCPR Gostyń, fotomontaż Z. Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej w Daleszynie i w Pępowie otrzymali honorowy tytuł „Mikołaje 2022” za przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych. - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję obdarowania paczkami dzieci i samotnych seniorów, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką – usłyszeli w podziękowaniu od organizatorów akcji.

"Mikołaje 2022" - dzieci mają wielkie serca 

Przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „Dziecko” wręczyli młodym Mikołajom pamiątkowe dyplomy oraz podziękowali za przyłączenie się do działań wspierających potrzebujących.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję obdarowania paczkami dzieci i samotnych seniorów, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazujemy młodym wolontariuszom, którzy pokazali wspaniałe serca. I cieszymy się, że nauczyciele dbają też o rozwijanie u swoich wychowanków postaw altruistycznych – usłyszeli uczniowie placówek, którzy – jak się okazało – mają ogromne serca. 

 

W ramach trwającej powiatowej akcji charytatywnej „Mikołaje 2022” uczniowie i nauczyciele szkół objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę. 

Paczki trafią do potrzebujących za pośrednictwem wolontariuszy PCPR w Gostyniu, a także gminnych ośrodków pomocy społecznej i Stowarzyszenia „Dziecko”. Część  paczek pracownicy ośrodków pomocy społecznej, w tym przypadku w Pępowie, dyskretnie przekażą rodzicom, by ci umieścili prezenty pod choinką w swoich domach. 

"Mikołaje 2022" - to już piętnasta edycja akcji

W ramach autorskiego projektu „Mikołaje 2022” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowują  paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, prowadzonego już piętnasty rok z rzędu przez PCPR i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Poszczególni uczestnicy akcji objęli swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki. Można było też przynosić dary, od obuwia, art. spożywczych,  środków czystości,  artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po słodycze i maskotki. Co roku jest tego mnóstwo. Darczyńcy przynoszą też inne ważne rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składają paczki. 

- Prezenty, po spakowaniu przez wolontariuszy PCPR w Gostyniu, trafią do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci, paczki otrzymują rodzice. Budując swój autorytet, wręczą je dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko po to, by dzieci nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne po świętach będą się chwaliły swoimi prezentami - zaznacza koordynator projektu, Hanna Czwojda z PCPR w Gostyniu. 

Z kolei do osób starszych i niepełnosprawnych paczki dowiozą wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.

"Mikołaje 2022" - darczyńca jest dobrym duchem 

Akcja jest anonimowa, obdarowywany nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska obdarowywanego. Tam, gdzie darczyńca wyrazi taką chęć, może dostarczyć paczkę w towarzystwie wolontariuszy PCPR, OPS-ów lub Stowarzyszenia „DZIECKO”. 

Każdy, kto decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca decyduje, co może sprawić radość dziecku lub osobie w potrzebie. 

–  W naszym powiecie uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne, że  może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją. Efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny – mówi dyrektor PCPR w Gostyniu.

W dotychczasowych edycjach projektu przygotowano i przekazano już prawie sześć tysięcy paczek świątecznych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy