reklama

Gostyński policjant zwrócił mężczyźnie uwagę. Ten zaatakował dzielnicowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Gostyński policjant zwrócił mężczyźnie uwagę. Ten zaatakował dzielnicowego - Zdjęcie główne

Gostyń. Będący pod wpływem alkoholu 41-letni mężczyzna najpierw obrzucił wyzwiskami a następnie zaatakował policjanta | foto Czytelnik

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOkoło godziny 19.00, we wtorek, 30 marca podczas patrolowania swojego rewiru jeden z gostyńskich dzielnicowych spotkał się na wstępie z wyzwiskami ze strony 41-letniego mieszkańca Gostynia, a następnie mężczyzna ruszył z pięściami na funkcjonariusza. Agresywnemu obywatelowi postawiono zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.
reklama

Podczas obchodu na ulicy Wiosny Ludów stróż prawa zauważył mężczyznę, który zataczał się, wchodził na jezdnię, nie przestrzegał także obowiązującego reżimu sanitarnego - nie miał zasłoniętych ust oraz nosa. Dzielnicowy zwrócił mu uwagę.

- Mężczyzna zaczął znieważać policjanta. W pobliżu byli świadkowie, którzy potwierdzili, że mimo wielokrotnych upomnień nie reagował on na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. W końcu został zatrzymany - mówi aspirant sztabowy Monika Curyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Mężczyzna, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu, najpierw obrzucił funkcjonariusza wyzwiskami i obelgami, a następnie zaatakował. W trakcie obezwładniania szarpał dzielnicowego za munduru, który rozerwał. Trafił do policyjnego aresztu.

reklama

Jak dowiedzieliśmy się agresorem jest 41-letni mieszkaniec Gostynia, dobrze znany gostyńskiej policji. Badanie trzeźwości wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 

Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kodeks karny

Art. 222  [Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza]

§  1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

reklama

§  2. Jeżeli czyn określony w § 1 wywołało niewłaściwe zachowanie się funkcjonariusza lub osoby do pomocy mu przybranej, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

 

Art.  226.  [Znieważenie funkcjonariusza lub konstytucyjnego organu]

§  1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§  2. Przepis art. 222 § 2 stosuje się odpowiednio.

§  3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama