Reklama

Gostyńscy policjanci z medalami za zasługi dla policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. MSWiA

Gostyńscy policjanci z medalami za zasługi dla policji - Zdjęcie główne

Gostyńscy policjanci ponownie uhonorowani | foto arch. MSWiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec lipca 2022 r. dwaj gostyńscy policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego zostali ponownie uhonorowani za uratowanie życia niepełnosprawnemu mężczyźnie w noc sylwestrową 2021 r. Tym razem otrzymali medale imienia Podkom. Policji Andrzeja Struja.

Reklama

Koniec lipca to czas awansów, odznaczeń i gratulacji w szeregach polskiej policji. Przy okazji ich święta, które przypada na 24 lipca, odbywają się liczne akademie, uroczyste zbiórki i inne okazje do uhonorowania wyróżniających się stróży prawa. Wśród nich znaleźli się ponownie dwaj mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Przypomnijmy, w noc sylwestrową z 31 grudnia 2021 r. na 1 stycznia 2022 r. z  narażeniem zdrowia i życia sierż. Karol Andrzejczak i sierż. Marcin Patelka z gostyńskiej prewencji ratowali niepełnosprawnego mężczyznę, który leżał w palącej sie pościeli w swoim domu przy ulicy Nad Kanią w Gostyniu. Dwaj policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu już raz byli nagrodzeni za ten czyn, w kwietniu 2022 r. otrzymali oni "Kryształowe Gwiazdy"  oraz gratulacje od komendanta powiatowego,  mł. insp. Piotra Goryni.  W środę, 28 lipca, otrzymali również medale  im. Podkomisarza Policji Andrzeja Struja *.

To szczególne wyróżnienie za zasługi dla policji odebrali z rąk szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka na uroczystości w gmachu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

 

* Medal imienia Podkom. Policji Andrzeja Struja – polskie odznaczenie resortowe, ustanowione jako odznaka okolicznościowa 10 lutego 2021 r. zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego w dniu 10 lutego 2010 r. podkomisarza policji Andrzeja Struja. 29 grudnia 2021 r. zmieniono nazwę odznaczenia na "Medal" i dołączono do aktu prawnego ustanawiającego Medal za Zasługi dla Policji.

 

O bohaterskim czynie gostyńskich funkcjonariuszy ich szef, Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu wspomniał również podczas krótkiego przemówienia na uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji w sali kina "Pod Kopułą" w Gostyniu, w piątek 23 lipca. [pełna relacja po kliknięciu w obrazek]:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy