Gostyń. Patryk i Karol wzięli wszystko (zdjęcia)

Gostyń. Patryk i Karol wzięli wszystko (zdjęcia) - Zdjęcie główne

Wiadomości

W Jutrosinie, 2 czerwca odbył się Finał Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Siatkowej Plażowej Chłopców, w którym wzięło udział 9 zespołów. Reprezentanci ZSZ w Gostyniu bezapelacyjnie wygrali. Patryk Michalczyk i Karol Olejniczak awans do rejonu wywalczyli w Mistrzostwach Powiatu Gostyńskiego, zajmując w nich II miejsce za parą z Grabonoga. W tych mistrzostwach udział brała też druga para Michał Hechmann i Wojtek Łaszkowski, którzy ostatecznie zajęli w nich 3 miejsce, a do finału rejonowego kwalifikowały się 2 zespoły.

Patryk i Karol w finale rejonowym w Jutrosinie pokazali klasę i wygrali wszystkie mecze, zarówno w grupie jak i w półfinale, bez straty seta. W grupie wygrali mecze z zespołami:  LO Wolsztyn, ZSE Leszno, ZS Jutrosinie, I LO Kościan. W półfinale pokonali zespół z I LO Leszno, a w finale spotkali się z parą z Grabonoga, z którą w Mistrzostwach Powiatu dwukrotnie przegrali. Tym razem chłopacy, po bardzo emocjonującej, stojącej momentami na bardzo wysokim poziomie grze, nie dali szans rywalom. Wygrali mecz finałowy 2:1 (ostatni set 16:14) i zostali MISTRZAMI REJONU LESZCZYŃSKIEGO awansując do finału wojewódzkiego! (info: ZSZ Gostyń, oprc. hh)