reklama

Projekt "Kulturalny ferment" w Krobi. "Byliśmy dla siebie wzajemnie inspiracją, to, co powstało, to my"

Opublikowano:
Autor:

Projekt "Kulturalny ferment" w Krobi. "Byliśmy dla siebie wzajemnie inspiracją, to, co powstało, to my" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
38
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaWernisażem prac oraz koncertem relaksacyjnym podsumowano warsztaty artystyczne dla dzieci i kobiet pod nazwą "Kulturalny ferment" realizowane przez grupę nieformalną EkoArtystyczne Pole. W piątek, 11 października 2024 roku z inicjatywy Magdaleny Wojciechowskiej-Grzymisławskiej i Macieja Grzymisławskiego uczestnicy projektu spotkali się w Centrum Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT w Krobi, aby zaprezentować efekty wspólnych spotkań. - Byliśmy dla siebie wzajemnie inspiracją. To, co powstało to my, w tym danym momencie - mówiła jedna z uczestniczek przedsięwzięcia.
reklama

"Kulturalny ferment" to część większego przedsięwzięcia Biblioteki i Centrum Kultury, Rekreacji imienia Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi oraz właśnie grupy "EkoArtystyczne Pole realizowanego z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury" + Inicjatywy lokalne 2024 w ramach projektu „Kultura na PLUS, czyli aktywnie i twórczo w gminie Krobia”.

Warsztaty odbywały się w Żychlewie, w domu i ogrodzie Magdaleny Wojciechowskiej-Grzymisławskiej i Macieja Grzymisławskiego i składały się z dwóch spotkań: dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat oraz dla kobiet.

W domu i ogrodzie tworzyli i wyciszali się

Młodsza pokolenia w otoczeniu natury tworzyły prace inspirowane lokalnym środowiskiem wykorzystując nasiona, kamienie, farby i inne materiały naturalne oraz artystyczne. Warsztatowicze odkrywali uroki wsi i stworzyli niepowtarzalne dzieła sztuki. 

reklama

- W tym projekcie angażowaliśmy wszystkie nasze zmysły. Wąchaliśmy kwiaty, chodziliśmy boso po ogrodzie, jedliśmy owoce czy słuchaliśmy muzyki relaksacyjnej i oglądaliśmy dookoła przyrodę. Dlatego w naszych pracach widać zmieniające się pory roku i nadchodzącą jesień w ogrodzie. Była to niezapomniana, kreatywna przygoda w Żychlewie - mówi koordynatorka Magdalena Wojciechowska-Grzymisławska. 

Z kolei dla kobiet inspirowane naturą spotkania miały być czasem relaksu i refleksji. Uczestniczki odkrywały kulturę biskupiańską, tworząc sztukę z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Stworzona przestrzeń miała dać uczestniczkom "możliwość wyciszenia i twórczej ekspresji".

- Dla dorosłych celem warsztatów było zwolnienie tempa, dlatego też nie było podanych godzin zajęć. Tworzyliśmy po prostu tak długo, jak było potrzeba. Przy muzyce, w spokoju rozmawiając - dodaje koordynatorka projektu. 

reklama

Każdy stał się "fantastycznym artystom"

Podczas podsumowania w krobskiej bibliotece publicznej każdy uczestnik mógł opowiedzieć o swojej pracy i co było dla niego inspiracją?

Jak mówiła M. Wojciechowska-Grzymisławska, choć żadne z nich nie robi tego zawodowo, to podczas warsztatów każde stało się "fantastycznym artystom". 

- Byliśmy dla siebie wzajemnie inspiracją. To, co powstało to my, w tym danym momencie - mówiła Joasia, jedna z uczestniczek.

"Kreatywny ferment" uświetnił koncert relaksacyjny w wykonaniu inicjatorów wydarzenia.  

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama