Reklama

Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE! 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Krobia/fotomontaż: M.Mostowy

Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!  - Zdjęcie główne

Srebrna statuetka do gminy Krobia | foto Gmina Krobia/fotomontaż: M.Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krobia została zauważona i doceniona w konkursie Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. Srebrna statuetka od europejskiego jury to nie przypadek.

Reklama

O tym, że gmina Krobia, jako jeden z zaledwie dwóch samorządów w Polsce bierze udział w prestiżowym konkursie pod hasłem „Budowanie mostów” Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE pisaliśmy już TUTAJ [KLIKNIJ W LINK].

W zeszłym tygodniu, 12 maja 2023 r. w Hofheim in Unterfranken w Bawarii w Niemczech członkowie delegacji samorządu gminy Krobia, podczas w uroczystej ceremonii wręczenia nagród w konkursie o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi, odebrali prestiżową srebrną nagrodę konkursu ARGE. 

W uzasadnieniu komisji konkursowej mowa jest o gminie Krobia jako o środowisku o wyjątkowo wysokim zaangażowaniu społecznym i bogatym życiu kulturalnym. 

- W gminie tej kultywowana jest tradycja unikalnej kultury biskupiańskiej. Przez aktywne uczestnictwo w pracach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi gmina włącza się również we współpracę ponadgminną i transgraniczną. Mając na celu rozwój społeczno-gospodarczy, społeczność gminy licząca 13 000 mieszkańców koncentruje się na transferze wiedzy i kulturze, tworząc do tego odpowiednie ramy strukturalne takie, jak Lokalne Centrum Popularyzacji Nauki Edukacji i Innowacji, Krobskie Centrum Usług Społecznych, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji, Centrum Edukacyjno-Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT. Społeczność gminy Krobia jest zorientowana na dobro wspólne i integrację społeczną. […] Wyrazem społecznego zaangażowania mieszkańców gminy Krobia jest też pomoc i wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. W ramach klastra energetycznego „Zielona energia dla południowo-zachodniej Wielkopolski” Krobia pewnie kroczy drogą od energii kopalnej do przyszłościowych nowych technologii - napisano w uzasadnieniu.


Organizatorem konkursu jest Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. W 17. edycji konkursu, organizowanego pod hasłem „Budowanie Mostów” wzięło udział 21. gmin z dwunastu krajów europejskich. Z Polski były to dwie gminy: Krobia i Popielów z województwa opolskiego. Jednocześnie, obie gminy są członkami Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW). Zwycięzcą konkursu została austriacka gmina Stadtschlaining.

 

film: prezentacja gminy Krobia na ogłoszeniu wyników

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy