Reklama

Gdzie jest tablica ku pamięci byłego dyrektora ZOL w Gostyniu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Gdzie jest tablica ku pamięci byłego dyrektora ZOL w Gostyniu? - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na frontowej ścianie budynku Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Gostyniu nie ma tablicy ku pamięci byłego dyrektora zakładu - śp. Grzegorza Głuszaka. Zwrócili na to uwagę mieszkańcy z centrum miasta, ale prośba o interwencję wpłynęła od rodziny. 

Reklama

Lekarz, reumatolog Grzegorz Głuszak całe swoje życie poświęcił medycynie. Był związany z lecznictwem w powiecie gostyńskim, gdzie przepracował 46 lat. Większość życia poświęcił pracy z osobami przewlekle chorymi – początkowo na oddziale w ponieckim szpitalu, potem w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gostyniu. Do niemal samego końca swojego życia był z pacjentami i dla nich. Zmarł w listopadzie 2020 r. Miał 71 lat. 
W czerwcu 2021 r. odsłonięto tablicę upamiętniającą jego postać.

- Z postaci Głuszaka emanowała życzliwość i energia, którą zarażał nas i swoich pacjentów. (...) W tym niezwykle trudnym czasie [chodzi o okres pandemii – przyp. red.] pan doktor zachował się jak trzeba. Nie zostawił swoich pacjentów, nawet sam będąc chory. Jest dla nas inspiracją, jak zachować się w sposób odpowiedzialny, do samego końca – powiedział starosta Robert Marcinkowski podczas odsłonięcia tablicy, której aktualnie na ścianie frontowej nie widać. 

W ostatnich miesiącach samorząd powiatowy realizował dużą inwestycję związaną z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej. 

- Tablica została zdemontowana na czas prowadzenia robót związanych z termomodernizacją budynku – wyjaśnia Joanna Jakubiak, rzecznik prasowa i zastępca naczelnika wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Mogło by się wydawać - obserwując postęp prac - że ocieplanie budynku ZOL zostało zakończone. A jednak nie, pozostało kilka prac, których wykonanie nie było możliwe w okresie zimowych przymrozków. Chodzi między innymi o remont i modernizację głównego wejścia, a przede wszytskim schodów do budynku byłej przychodni, mają na nich zostać ułożone płytki. Firma realizująca zadanie w ciągu kilku dni powinna rozpocząć prace.

- Umowa z wykonawcą zadania została podpisana na okres 15 miesięcy. Firma wykonała większość prac termomodernizacyjnych - informuje Joanna Jakubiak.

Podczas dotychczasowych robót wymieniono między innymi część stolarki okiennej, ocieplono budynek, zmodernizowano i przebudowano kotłownię – PISZEMY O TYM TUTAJ. Na dachu budynku mają pojawić się jeszcze baterie fotowoltaiczne.

- Po przerwie związanej w okresem zimowym, w najbliższym czasie rozpocznie się realizacja kolejnego zakresu robót, w tym m.in. związanego ze schodami zewnętrznymi przy wejściu do budynku od strony ul. Wrocławskiej oraz na tarasie i schodach od strony południowej. W trakcie wykonywania tych prac tablica wróci na swoje miejsce – informuje Joanna Jakubiak.

 Zatem za kilka tygodni tablica poświęcona pamięci Grzegorza Głuszaka powinna się pojawić w miejscu, gdzie została odsłonięta.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy