Reklama

Termomodernizacja i baterie fotowoltaiczne. Powiat gostyński realizuje projekt za 5 milionów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Termomodernizacja i baterie fotowoltaiczne. Powiat gostyński realizuje projekt za 5 milionów - Zdjęcie główne

Gostyń. Termomodernizacja budynku po byłej przychodni zdrowia | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To wszystko jest też swego rodzaju formą odpowiedzi na kryzys energetyczny, który niewątpliwie nas czeka - mówi Robert Marcinkowski, gostyński starosta o idei projektu, jaki obecnie realizuje samorząd powiatu. Termomodernizację przechodzi budynek byłej przychodni zdrowia.

W centrum Gostynia, przy budynku byłej przychodni zdrowia (obecnie funkcjonuje tam ZOL) od kilku tygodni stoją rusztowania. To nie tylko zmiana elewacji. 

- To, co dzisiaj widzą mieszkańcy powiatu gostyńskiego, to przede wszystkim prace termomodernizacyjne przy byłym ośrodku zdrowia, w centrum miasta, przy Rondzie Solidarności. Trwa ocieplanie obiektu, wymiana okien - wymienia Robert Marcinkowski, włodarz powiatu gostyńskiego. - To wszystko jest też swego rodzaju formą odpowiedzi na kryzys energetyczny, który niewątpliwie nas czeka - dopowiada. 

Powiat gostyński realizuje projekt za 4,5 mln zł. Prace przy budynku byłej przychodni zdrowia 

Prace przy budynku byłej przychodni zdrowia są częścią większego projektu, na któy Powiat Gostyński otrzymał 4,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. 

Wymieniliśmy już 5 kotłowni. Zakończyliśmy większość prac na budynku administracyjnym  przy ul. Poznańskiej 200, gdzie mieści się siedziba Powiatowego Urzędu Pracy oraz wydziałów geodezji, architektury, budownictwa czy referatu ds. dróg - wylicza Robert Marcinkowski.

Co dokładnie wykonano w ramach projektu? W siedzibie PUP przy ul. Poznańskiej zmodernizowano kotłownię, budynek został też ocieplony. Kotłownia została także wyremontowana w pałacu w Bruczkowie, w siedzibie starostwa przy ul. Wrocławskiej, a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Inwestycja przewiduje również wymianę okien w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Obecnie pracami inwestycyjnymi objęty jest budynek po byłej przychodni na ul. Wrocławskiej 8 (siedziba m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej).

Powiat gostyński na swoich budynkach będzie montował panele fotowoltaiczne 

Włodarz powiatu gostyńskiego tłumaczy, że w 2023 roku na kilku powiatowych obiektach pojawią się instalacje fotowoltaiczne.

Mamy podpisane umowy - te usługi są zakontraktowane, co pozwoli zmniejszyć też zużycie energii - mało tego, produkować tę energię w ramach naszych obiektów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy