Fundacja Manufaktura Możliwości, działająca od maja 2021 roku na rzecz dzieci i młodzieży gminy Piaski oraz całego powiatu gostyńskiego, zakończyła właśnie projekt dofinansowany z Fundacji PZU pod nazwą "Kierunek - Samodzielność", realizowany od sierpnia 2022 do stycznia 2023 roku.
- W ramach projektu wsparcie uzyskało 10 rodzin z powiatu gostyńskiego, powstała także grupa wsparcia "Azymut", prowadzona przez specjalistę Agnieszkę Grzegorzewską, a spotkania odbywają się raz w miesiącu – wyjaśnia Dagmara Rucińska, koordynator projektu z ramienia Fundacji. - Jest to kontynuacja działań wspierających rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami, zakładanych w projekcie.
Fundacja Manufaktura Możliwości opracowała poradnik dla rodzin
Dodała też, że w ramach projektu został opracowany poradnik ,,Niepełnosprawni – sprawni w rodzinie", który jest zbiorem doświadczeń projektowych, a także wskazówek, aby na rodziny z osobami niepełnosprawnymi patrzeć holistycznie.
Wszyscy zainteresowani publikacją mogą zgłosić się mailowo na adres manufaktura.fundacja@gmail.com.
Dagmara Rucińska, pedagog, radna gminy Piaski znana jest także z bezkompromisowych wystąpień przeciwko absurdom kolejnych reform szkolnictwa, o czym przeczytacie TUTAJ
Założenia projektu "Kierunek - samodzielność"
„Kierunek - samodzielność” powstał w ramach konkursu Młodzi niepełnosprawni - sprawni zrealizowanego we współpracy z Fundacją PZU. Celem projektu było wdrożenie innowacyjnej formy opieki, która przyczyni się do wzrostu samodzielności, sprawności i aktywności dziesięciorga osób z niepełnosprawnościami wraz z ich najbliższymi. W ramach projektu zaoferowane zostało wsparcie pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty oraz wolontariuszy.
- Mamy nadzieję, że poprawi to sytuację całej rodziny, zwłaszcza opiekunów, którzy zostaną odciążeni oraz nabędą nowych umiejętności opiekuńczych – dodaje rozmówczyni.
Jej zdaniem, ważne jest także wsparcie rodzin w ich naturalnym środowisku jakim jest ich własny dom oraz włączanie wszystkich członków rodziny we wspólne spędzanie wolnego czasu.
O tym, jak ważne jest zaangażowanie całej rodziny w opiekę oraz współistnienie z dzieckiem z niepełnosprawnościami możecie przeczytać chociażby tutaj: Mama i on. Miłość silniejsza niż medycyna
Koordynatorka projektu dziękuje także Wiolecie Kolendowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaskach za współpracę i życzliwość.
O dalszych planach fundacji i jej przyszłych projektach będziemy informować.
Z działalnością Manufaktury Możliwości spotkaliśmy się chociażby przy okazji zabawy w laboratorium w CKiB w Piaskach:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.