Reklama

Fundacja Manufaktura Możliwości zakończyła projekt wsparcia dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Fundacja Manufaktura Możliwości zakończyła projekt wsparcia dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi - Zdjęcie główne

Siłą dziecka z niepełnosprawnościami jest jego rodzina | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwieńczeniem projektu Fundacji Manufaktura Możliwości "Kierunek - Samodzielność" realizowanego we współpracy z GOPS w Piaskach jest powstanie poradnika "Niepełnosprawni- sprawni w rodzinie". Objęte projektem rodziny mogą liczyć na dalszą pomoc dzięki powstałej grupie wsparcia "Azymut".

Fundacja Manufaktura Możliwości, działająca od maja 2021 roku na rzecz dzieci i młodzieży gminy Piaski oraz całego powiatu gostyńskiego, zakończyła właśnie  projekt dofinansowany z Fundacji PZU pod nazwą "Kierunek - Samodzielność", realizowany od sierpnia 2022 do stycznia 2023 roku. 

- W ramach projektu wsparcie uzyskało 10 rodzin z powiatu gostyńskiego, powstała także grupa wsparcia "Azymut", prowadzona przez specjalistę Agnieszkę Grzegorzewską, a spotkania odbywają się raz w miesiącu – wyjaśnia  Dagmara Rucińska, koordynator projektu z ramienia Fundacji. - Jest to kontynuacja działań wspierających rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami, zakładanych w projekcie.

Fundacja Manufaktura Możliwości opracowała poradnik dla rodzin

Dodała też, że w ramach projektu został opracowany poradnik ,,Niepełnosprawni – sprawni w rodzinie", który jest zbiorem doświadczeń projektowych, a także wskazówek, aby na rodziny z osobami niepełnosprawnymi patrzeć holistycznie.


Wszyscy zainteresowani publikacją mogą zgłosić się mailowo na adres manufaktura.fundacja@gmail.com.

Dagmara Rucińska, pedagog, radna gminy Piaski znana jest także z bezkompromisowych wystąpień przeciwko absurdom kolejnych reform szkolnictwa, o czym przeczytacie TUTAJ

Założenia projektu "Kierunek - samodzielność"

„Kierunek - samodzielność” powstał w ramach konkursu Młodzi niepełnosprawni - sprawni zrealizowanego we współpracy z Fundacją PZU.  Celem projektu było wdrożenie innowacyjnej formy opieki, która przyczyni się do wzrostu samodzielności, sprawności i aktywności dziesięciorga osób z niepełnosprawnościami wraz z ich najbliższymi. W ramach projektu zaoferowane zostało wsparcie pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty oraz wolontariuszy. 

- Mamy nadzieję, że poprawi to sytuację całej rodziny, zwłaszcza opiekunów, którzy zostaną odciążeni oraz nabędą nowych umiejętności opiekuńczych – dodaje rozmówczyni. 

Jej zdaniem, ważne jest także wsparcie rodzin w ich naturalnym środowisku jakim jest ich własny dom oraz włączanie wszystkich członków rodziny we wspólne spędzanie wolnego czasu.

O tym, jak ważne jest zaangażowanie całej rodziny w opiekę oraz współistnienie z dzieckiem z niepełnosprawnościami możecie przeczytać chociażby tutaj: Mama i on. Miłość silniejsza niż medycyna

Koordynatorka projektu dziękuje także Wiolecie Kolendowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaskach za współpracę i życzliwość.

O dalszych planach fundacji i jej przyszłych projektach będziemy informować.

 

Z działalnością Manufaktury Możliwości spotkaliśmy się chociażby przy okazji zabawy w laboratorium w CKiB w Piaskach:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy