Reklama

Drogi w Pogorzeli wykonane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie gostyńskim powstają nie tylko kolejne ścieżki rowerowe. Rolnicy z pogorzelskiej gminy sami wzięli udział w ulepszaniu nawierzchni dróg gruntowych prowadzących do ich pól uprawnych.

Pod koniec października dokonano ostatecznego odbioru i zakończenia budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Kromolicach, Bielawach Pogorzelskich oraz Bułakowie w gminie Pogorzela. Kolejny rok z rzędu ulepszana jest nawierzchnia na prawie 3 km dróg polnych, niszczonych przez sprzęt rolniczy. Jego ciężar sprawia, że drogi szybciej się „zużywają”. W wymienionych wsiach trakty wykonano sposobem gospodarczym, przy znaczącej pomocy mieszkańców zainteresowanych miejscowości. Wszystkie są o szerokości 4 m, na podbudowie z tłucznia kamiennego. Zakres prac obejmował wykorytowanie podłoża, nawiezienie i wyrównanie podbudowy z tłucznia kamiennego, wałowanie podbudowy, a także wykonanie nawierzchni z mieszanki granitowej oraz jej wyrównanie i zagęszczenie. W przypadku dróg w Bułakowie został wykonany asfalt.

- Realizacja tych inwestycji była możliwa dzięki dotacji, którą pogorzelska gmina otrzymała na obydwie drogi z urzędu marszałkowskiego – podkreśla Martyna Eliasz, referent w Urzędzie Miejskim w Pogorzeli.

 

Dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego 

    • 113 500 zł dla:

Kromolice  - długość 1000 mb, 

Bielawy Pogorzelskie – długość 1300 mb, 

    • 132 750 zł dla: 

Bułaków I – długość 90 mb, 

Bułaków II – długość 525 mb.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy