Reklama

Droga będzie nieprzejezdna nawet przez rok. Wyznaczono objazdy. A to przez obwodnicę Gostynia DW 434

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Droga będzie nieprzejezdna nawet przez rok. Wyznaczono objazdy.  A to przez obwodnicę Gostynia DW 434 - Zdjęcie główne

Gostyń. Od 17 lutego droga do Leciejewa nieprzejezdna. Zamknieta może być nawet przez rok | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa obwodnicy trwa od tygodnia. W związku z pracami przygotowawczymi od jutra zamknięta zostanie jedna z gminnych dróg - na ponad rok. Inwestor prosi kierowców o wyrozumiałość.

Od 17 lutego pierwsze utrudnienia dla kierowców, związane z inwestycją, realizowaną przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.  Od jutra planowane jest zamknięcie dla ruchu fragmentu drogi gminnej do miejscowości Leciejewo. Nie dojedziemy do Gostynia od strony Bodzewa. Mieszkańcy powinni zdać sobie sprawę, że droga może być nieczynna dla ruchu pojazdów nawet przez rok. 

- Uprzejmie informuję, że w związku z budową obwodnicy Gostynia w ciągu DW 434 planowane jest zamknięcie fragmentu drogi gminnej i wyznaczenie objazdu do miejscowości Leciejewo - czytamy w komunikacie z biura prasowego WZDW w Poznaniu.

 

Poniżej przedstawiamy orientacyjny plan objazdu:

Wbrew pozorom wykonawca w ubiegłym tygodniu rozpoczął prace przygotowawcze bod budowę drogi. Zamknięcie szosy do Leciejewa  jest konieczne z uwagi na zaplanowane w jej obrębie roboty. Dotyczy to prowadzonej w pobliżu „Zajazdu pod Wiwatem” wycinki drzew, wykonania głębokiego wykopu, a przede wszystkim z uwagi na usuwanie kolizji gazociągowych i zagrożeniem ewentualnym wybuchem. 

- Utrudnienie może potrwać nawet do końca budowy obwodnicy. Jeśli jednak roboty w obrębie drogi gminnej zakończą się szybciej, przejazd zostanie niezwłocznie otwarty - zapewnia inwestor, prosząc lokalnych kierowców o zrozumienie i cierpliwość.

Ponadto na budowie obwodnicy Gostynia toczą się obecnie roboty przygotowawcze, niektóre niewidoczne gołym okiem. Ich zakres obejmuje:

  • wyniesienie przez geodetów punktów charakterystycznych w terenie, niwelację osnowy geodezyjnej na potrzeby prac budowlanych
  • wytyczenie pasa drogowego na potrzeby rozpoznania saperskiego PISZEMY O TYM TUTAJ.
  • prace związane z wycinką drzew i krzewów, głównie w okolicy kompleksu leśnego niedaleko „Zajazdu pod wiwatem.”
Rozkopy z użyciem maszyn budowlanych - wytyczanie koryta drogi - rozpoczna się w 1 tygodniu marca.

O pozostałych pracach przy obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia piszemy poniżej - KLIKNIJ w obrazek

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy