Reklama

Droga Pogorzela - Borzęciczki w fatalnym stanie. Kierowcy pomstują i pytają, kiedy remont, a najlepiej przebudowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga Pogorzela - Borzęciczki jest spełnieniem najgorszych koszmarów kierowców. Jazda kilkukilometrową trasą należy do dość niebezpiecznych, zwłaszcza dla samochodów, które nie koniecznie muszą wyjść cało z takiej przejażdżki. Co na to Starostwo Powiatowe w Gostyniu, które jest zarządcą drogi?

Droga Pogorzela - Borzęciczki woła o pomstę do nieba. Kierowcy też

Ubytki w asfaltowej nawierzchni drogi łączącej Pogorzelę i Borzęciczki są nie tylko liczne, ale przede wszystkim wyjątkowo duże. Samochód z łatwością może zgubić na nich koło albo udzkodzić zawieszenie, zwłaszcza kiedy jazdę dodatkowo utrudniają kiepskie warunki pogodowe. Niedawno do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który ma nieszczęście korzystać z fatalnej drogi. 

- Droga z Pogorzeli w kierunku Borzęciczek od wielu lat jest w tragicznym stanie. Jesienią i zimą wystarczy deszcz, lub roztopy a następnie niewielki przymrozek i pojawiają się bardzo niebezpieczne ubytki. Wiosną i latem wystarczy, że po deszczu przejedzie tamtedy kilka tirów i znów mamy to samo - żali się nasz czytelnik.

Kierowcy zwracają uwagę, że dziury w jezdni mają średnicę 30, a nawet 70 centymetrów. Niektóre są głębokie na 10 centymetrów. - To - delikatnie mówiąc - bardzo niebezpieczna droga - podkreśla kolejny nasz czytelnik, który zmuszony jest jeździć trasą Pogorzela - Borzęciczki.

Na drodze z Pogorzeli do Borzęciczek będą łatać dziury, ale czy to coś da?

Warto podkreślić, że zarządca drogi, czyli samorząd powiatu gostyńskiego, wielokrotnie słyszał od niezadowolonych użytkowników trasy, co sądzą o jej stanie. Na razie jednak utyskiwania i interwencje - jak zaznaczają kierowcy - na niewiele się zdały. Co więcej, sam zarządca przyznaje, że na tej trasie dochodzi do awarii samochodów. W 2022 roku do uszkodzenia aut doszło przynajmniej dwa razy, w styczniu i czerwcu.

Z pytaniami w sprawie drogi Pogorzela - Borzęciczki zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyniu. W jego imieniu w sprawie fatalnego stanu nawierzchni wypowiedział się Szymon Jakubowski, etatowy członek zarządu powiatu. Co miał do powiedzenia zdenerwowanym użytkownikom feralnej drogi?

- Zlecona została naprawa ubytków poprzez uzupełnienie ich masą na zimno. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne prace nie zostały jeszcze zakończone i będą realizowane, gdy tylko warunki na to pozwolą - zaznacza Szymon Jakubowski. 

Zarządca drogi Pogorzela - Borzęciczki ma dobre wieści dla kierowców

Sama naprawa, jak zresztą informują kierowcy, niewiele daje. Czy szykuje się zatem konkretna przebudowa drogi z Pogorzeli do Borzęciczek? Okazuje się, że władze powiatu gostyńskiego mają dla kierowców całkiem dobre wiadomości w tym temacie.

-  Z uwagi na stan techniczny drogi, już w zeszłym roku został złożony wniosek w ramach rządowego programu Polski Ład na dofinansowanie przebudowy odcinka tej drogi, który został zaakceptowany. W związku z powyższym jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na gruntowny remont nawierzchni - od zakrętu na Bułaków w kierunku Borzęciczek, na długości około 700 m. Dodatkowo, w bieżącym roku zostanie złożony wniosek w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na gruntowny remont tej drogi na odcinku około 2 km - informuje Szymon Jakubowski.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że odpowiednie kroki zostaną podjęte jak najszybciej i z jak najlepszym rezultatem.

Jechał kompletnie pijany, ale... jechał KLIKNIJ TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy