Reklama

Dostali ponad milion złotych. Boisko i wirtualna strzelnica w Gostyniu jeszcze w tym roku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dostali ponad milion złotych. Boisko i wirtualna strzelnica w Gostyniu jeszcze w tym roku? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dostali dokładnie tyle, o ile wnioskowali – tak można powiedzieć o samorządzie powiatowym, który wnioskował o dofinansowanie na budowę zadaszonego boiska przy ZSO w Gostyniu. W ramach pierwszego naboru otrzyma ponad 1,1 mln zł. 

Reklama

Decyzja zapadła w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie rozdysponowano pieniądze z programu Olimpia. Chodzi o budowę przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Minister sportu, Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł.

W ramach pierwszego naboru pieniądze otrzymało również kilka samorządów z południowej Wielkopolski, w tym powiat gostyński, który dostał ponad milion złotych na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Powstanie nie tylko obiekt sportowy lekkiej konstrukcji. Program Olimpia przewiduje też możliwość zakupu mobilnej strzelnicy sportowej z 4 stanowiskami. Z szansy skorzystał powiat gostyński i w projekt budowy boiska strzelnica została wpisana. 

Jak na wiadomość o przyznaniu pieniędzy zareagował starosta gostyński, Robert Marcinkowski? Włodarz powiatu uważa, że pozytywna ocena wniosku na budowę boiska przy ZSO w Gostyniu to kolejny dowód na skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych przez powiat gostyński. 

- Już wcześniej planowaliśmy budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią przy liceum w Gostyniu. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, ta inwestycja możliwa będzie jeszcze w tym roku. Zwiększy się też jej zakres o zadaszenie i wirtualną strzelnicę - komentuje Robert Marcinkowski.

Całkowita wartość projektu oszacowana została na 1 618 311 zł. Dofinansowanie wynosi 1 132 817 zł. Jak zauważa starosta Marcinkowski, kwota, którą otrzymuje samorząd powiatowy jest zgodna ze złożonym wnioskiem. Jednak w budżecie powiatu na 2023 rok radni nie zabezpieczyli pieniędzy na budowę nowego obiektu sportowego przy szkole ponadpodstawowej w Gostyniu, gdyż priorytetem jest doprowadzenie do końca budowy hali sportowej przy "zawodówce". 

- Wkład własny musi zostać zabezpieczony w budżecie powiatu do momentu podpisania umowy o dofinansowanie. Temat będzie przedmiotem obrad zarządu, a także Rady Powiatu Gostyńskiego. Na takie rozwiązanie finansowe samorząd jest przygotowany bez konieczności rezygnacji z jakichkolwiek przedsięwzięć, planowanych w tym roku – informuje włodarz powiatu.

Zwraca uwagę na bardzo krótki termin realizacji inwestycji. Zgodnie z założeniami projektu, boisko powinno zostać wybudowane jeszcze w tym roku. Co w tej sytuacji? Pierwszym krokiem jest uzyskanie stosownych pozwoleń. 

- Powiat po otrzymaniu decyzji  o wynikach naboru złożył już do urzędu miejskiego wniosek o wydanie warunków zabudowy dla planowanej inwestycji – zapewnia starosta Marcinkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy