Reklama

Dofinansowanie jest przyznawane na zakup sprzętu umożliwiającego pracę zdalną oraz na dostęp do internetu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Życie Gostynia

Dofinansowanie jest przyznawane na zakup sprzętu umożliwiającego pracę zdalną oraz na dostęp do internetu - Zdjęcie główne

Wnioski o przyznanie grantu złożyły wszystkie 1604 uprawnione gminy w całej Polsce, na których terenie w przeszłości działały Państwowe Gospodarstwa Rolne.. DO tej grupy należy także 7 gmin na terenie powiatu gostyńskiego | foto Archiwum Życie Gostynia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie gminy powiatu gostyńskiego znalazły się na liście dofinansowań w ramach programu „Granty PPGR”. Celem ogłoszonej jesienią ubiegłego roku inicjatywy jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. W sumie na ten cel rząd przeznaczył 586 mln zł.

Środki wyasygnowane z budżetu państwa mają wystarczyć na zakup 215 tys. laptopów i 3 tys. tabletów dla uczniów z gmin popegeerowskich. Pierwotnie w założeniach programu „Granty PPGR” stawki przewidziane za komputer stacjonarny lub laptop wynosił - 3,5 tys. zł oraz 1,5 tys. zł za tablet. Po weryfikacji wniosków złożonych przez gminy kwoty zostały obniżone odpowiednio do 2,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.

- Sprzęt komputerowy trafi do osób, które 30 lat po likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych nie mogły w pełni korzystać z nowych technologii - powiedział w miniony poniedziałek sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński. Dodał, że dzięki programowi Granty PPGR prawie 220 tys. dzieci będzie miało „takie same możliwości jak ich koledzy i koleżanki z większych miast”.

Na tej samej konferencji prasowej, 14 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie naboru wniosków do programu (prowadzony był od 4 października do 5 listopada ubiegłego roku) na którego realizacje przeznaczono ostatecznie 586 222 805 zł. Szef rządu dodał, że program Granty PPGR „jest symbolicznym otwarciem nowej epoki w szkolnictwie”, dzięki któremu dzieci i młodzież z rodzin popegeerowskich będą mieć narzędzia pozwalające na realizację ich marzeń i ambicji.

Właśnie głównym celem programu, które pełna nazwa brzmi „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

Wnioski o przyznanie grantu złożyły wszystkie 1604 uprawnione gminy w całej Polsce, na których terenie w przeszłości działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W tej grupie znalazły się również wszystkie samorządy z terenu powiatu gostyńskiego, które zawnioskowały o dofinansowania.

W sumie gminom Gostyń, Krobia, Poniec, Piaski, Pogorzela, Pępowo i Borek Wielkopolski przyznano granty wysokości ponad 5 mln zł.  

  • Gostyń - 1 495 000 zł
  • Piaski - 1 169 520 zł
  • Borek Wielkopolski - 1 035 000 zł
  • Krobia - 712 790 zł
  • Pępowo - 359 817 zł
  • Poniec - 351 960 zł
  • Pogorzela - 121 000 zł
 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy