Reklama

Dofinansowania na nowy sprzęt strażacki

Opublikowano:
Autor:

Dofinansowania na nowy sprzęt strażacki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wszystkie gminy z terenu powiatu gostyńskiego otrzymały wsparcie z tzw. Funduszu Sprawiedliwości (realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości) na doposażenie jednostek OSP. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw i dofinansowuje zakupy w 99 procentach. Gminy muszą dopłacić maksymalnie 1 procent. Druhowie zgłaszali swoje zapotrzebowanie i teraz czekają na sprzęt. Głównie będą to defibrylatory, torby ratownicze, czy pilarki.

 

Gostyń

Na doposażenie jednostek OSP z Funduszu Sprawiedliwości gmina Gostyń otrzymała 86 922 zł. 

Krobia

Wniosek przygotowany przez Adama Sarbinowskiego zyskał akceptację Ministerstwa Sprawiedliwości i 27 września przedstawiciele gminy podpisali umowę o dofinansowanie w kwocie 83 160 złotych. 

Poniec

Ponad 72 tysiące złotych będzie kosztował nowy sprzęt ratowniczy, który otrzymają druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Poniec. 

Borek Wielkopolski

67 518 zł dofinansowania to kwota pozyskana przez gminę Borek Wielkopolski.

Pępowo

Pępowo otrzymało 62 400 zł. - Na pewno zakupiony sprzęt poprawi bezpieczeństwo. Na szczęście, nasz rejon nie nękają powodzie, ale coraz częściej wieją wiatry. Każda jednostka na terenie gminy jest zabezpieczona w pompy pływające, a teraz dodatkowo w każdej znajduje się piła do drewna, która przy wiatrołomach umożliwi działania na miejscu. Wcześniej ochotnicy musieli liczyć na to, że albo dojedzie do nich „samochódowka”, albo musieli używać prywatnych pił – mówi Grzegorz Wabiński z pępowskiego urzędu.

Pogorzela

W sumie 46 827 zł zasiliło konto gminy Pogorzela na zakup sprzętu przeciwpożarowego. Strażacy nie chcą jeszcze zdradzać swoich zakupowych planów.

Piaski

Torby ratownicze PSP R1 i OSP R1, defibrylatory, piła ratowniczna do szyb klejonych, zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy, zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, czy pilarki do drewna znalazły się na zakupowej liście dla gminy Piaski. Na ten cel gmina otrzymała 46 794 zł dla jednostek OSP.

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE