Reklama

W okolicach Gostynia powstaje dzikie wysypisko śmieci? Smutne, ale prawdziwe...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Mieszkańcy zaśmiecają miasto. Mnóstwo odpadów w workach i takich, porozrzucanych wokół worków znalazł jeden z naszych Czytelników przy drodze Gostyń - Dusina.

Reklama

Ktoś bezzelnie zrobił sobie wysypisko z zarośniętego krzewami pobocza gminnej szosy, która prowadzi z miasta w kierunku Dusiny, przez osiedle Pożegowo (za ogródkami działkowymi, za POM-em).

- Smutne ale prawdziwe - napisał mieszkaniec osiedla, który zwrócił uwagę na bałagan, kiedy stopniał ostatni śnieg. 

Odpady - części pralki i innych sprzętów, opakowania sztuczne, butelki plastikowe, kartony, leżą tam co najmniej od tygodnia. Niektóre są tak zapakowane, jakby miały trafić w inne miejsce, np. na PSZOK. Dlaczego wory ze śmieciami tam nie dojechały? 

Sprawdziliśmy - na kartonach (być może opakowaniach) przewija się imię „Jakub”.

Dla wielu osób takie postępowanie jest niezrozumiałe i niedopuszczalne, w czasach, kiedy płacimy za odbiór odpadów tzw. podatek śmieciowy, kiedy dwa razy w roku przyjeżdża pod posesję firma, by odebrać wielkogabaryty, kiedy w każdej gminie mamy PSZOK. Okazało się jednak, że nikt nie zgłosił tego śmieciowiska ani do straży miejskiej, ani do ZGKiM w Gostyniu. Służby dowiedziały się o powstającym przy drodze dzikim wysypisku od naszej redakcji.

- Są to zwykłe śmieci bytowe, wygląda tak, jakby ktoś robił porządki w domu. To w poniedziałek zostanie sprzątnięte - zadeklarował Rafał Pędziwiatr, komendant Straży Miejskiej w Gostyniu.

 

Tymczasem na platformie internetowej Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego (KZGRL) można sprawdzić - w razie wątpliwości - jak pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Co zrobić z odzieżą i tekstyliami? Jak zagospodarować odpady budowlane i rozbiórkowe? - WSZYSTKIE KWESTIE WYJAŚNIA PRZEWODNIK - PATRZ TUTAJ.

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje także, że od początku stycznia do końca lutego 2022 roku odbywa się poświąteczna zbiórka naturalnych choinek.

W przypadku zabudowy jednorodzinnej, drzewka należy  wystawić w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem odbierane są odpady komunalne zbierane selektywnie (tworzywa sztuczne i metale, papier, szkło bezbarwne i szkło kolorowe). Natomiast mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych mogą wystawić choinki obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane przez cały czas trwania zbiórki.
Z drzewek powinny być zdjęte wszystkie ozdoby, choinki powinny być wystawiane bez stojaków i doniczek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy