Reklama

Nowe harmonogramy odbioru śmieci, nowe firmy odbierające. UWAGA ZMIANY!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Nowe harmonogramy odbioru śmieci, nowe firmy odbierające. UWAGA ZMIANY! - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Nowe harmonogramu odbioru odpadów komunalnych | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kilka dni będziemy mieli nowy, 2022 rok. Od 1 stycznia stycznia zaczną obowiązywać nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych w gminach, należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego (KZGRL). Na co warto zwrócić uwagę?

Inna firma będzie odbiorcą odpadów

W niektórych gminach zmieni się przedsiębiorstwo, świadczące usługi, czyli firma odbierająca śmieci z posesji.
Tak będzie na przykład w sektorze V, który obejmuje obszar terytorialny gmin: Gostyń, Krobia, Pępowo oraz Pogorzela.

Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie tego sektora wygrało konsorcjum firm, w którym liderem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o., a partnerem - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TRANS-KOM Barbara Rajewska z Bogusławek.
Zatem z nieruchomości zamieszkałych, znajdujących się w gminach Gostyń, Krobia, Pępowo oraz Pogorzela śmieci komunalne do 31 grudnia 2022 roku powinni odbierać pracownicy firmy Trans-Kom z gminy Gostyń.

Dla mieszkańców gminy Poniec (sektor IV) pod względem odbiorcy odpadów w przyszłym roku nic się nie zmieni - za odbiór odpadów komunalnych z posesji będzie tam w 2022 roku odpowiedzialny Miejski Zakład Oczyszczania Spółka z o.o. z Leszna.

Zmiany w rejonizacji

Jak wynika z nowych harmonogramów, w niektórych gminach - na przykład w gminie Gostyń - zaszły zmiany w rejonizacji obszarów, objętych odbiorem odpadów. Mieszkańcy Brzezia od 1 stycznia 2022 r. będą obsługiwani razem z mieszkańcami ul. Strzeleckiej w Gostyniu. Właściciele nieruchomości z miejscowości Aleksandrowo, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo, Czajkowo, Witoldowo obsługiwani są osobno. Podobnie jest z osiedlem Pożegowo w Gostyniu - w 2022 roku będzie to osobny rejon dla „śmieciarzy”. 

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców nieruchomości rodzinnych z gmin Poniec, Gostyń, Krobia, Pępowo i Pogorzela. Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2022 rok są już dostępne na stronie internetowej Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, w zakładce harmonogramy odbioru odpadów TUTAJ. 

Zapewne większość z naszych czytelników otrzymała już harmonogram do skrzynki pocztowej. Tak jak co roku, firmy odbierające odpady powinny dostarczyć je także do każdej nieruchomości w wersji papierowej.

Poza tym nowe harmonogramy będą sukcesywnie dodawane we wyszukiwarce harmonogramów oraz w aplikacji EcoHarmonogram i do styczniowego odbioru mają być dostępne dla wszystkich mieszkańców. Właścicieli nieruchomości, którzy nie korzystają z aplikacji EcoHarmonogram KZGRL zachęca do jej pobrania - aplikacja ma automatycznie przypomnieć o nadchodzącym odbiorze poszczególnych frakcji odpadów.

Przypominamy, że od marca 2022 r. wzrośnie miesięczna stawka „podatku śmieciowego” od osoby. O 6 zł więcej, czyli 33 zł zapłacimy za odbiór odpadów segregowanych. Utrzymana zostanie zniżka dla osób, które odpady biogegradowalne będą gromadzić na kompostowniku. Zapłacą oni 30 zamiast 33 zł. 

Warto zapoznać się z przewodnikiem po zasadach postępowania z odpadami komunalnymi na terenie KZGRL - KLIK

TUTAJ - śmieci od A do Z (wyszukiwarka dla tych, którzy mają wątpliwości, jak pozbyc się określonego odpadu)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy