Reklama

Są już znaki przy przejściach dla pieszych na rynku w Pogorzeli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. prywatne

Są już znaki przy przejściach dla pieszych na rynku w Pogorzeli - Zdjęcie główne

Znaki już są, piesi mogą czuć się bezpiecznie | foto arch. prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Czasami można psioczyć na opieszałość urzędników, a czasem wystarczy napisać - na przykład - do nas o niepokojącej was sprawie, a my pytamy odpowiednie osoby i służby, co można w danym przypadku zrobić. Tak też było w przypadku przejść dla pieszych, które oznakowane były tylko "pasami", a więc nie spełniały ustawowych warunków i nie zapewniały bezpieczeństwa pieszym. Znaki już są.

Pisaliśmy niedawno o przejściach dla pieszych w okolicach rynku w Pogorzeli, z których dwa - w myśl przepisów o ruchu drogowym - nie były właściwie oznakowane. Tym samym przy przechodzeniu przez nie, nie obowiązywały zaostrzone zasady bezwzględnego pierwszeństwa pieszych. Urząd Miejski w Pogorzeli zareagował właściwie i już od kilku dni przechodnie mogą używać tych prawidłowo oznakowanych przejść bez obaw, że przejeżdżający kierowcy zignorują pasy na jezdni. Przy obu problematycznych przejściach stoją nowe, doskonale widoczne znaki B-2.

- Brakujące znaki postawiliśmy w tym tygodniu - mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli. - W jednym przypadku zrobiliśmy trochę "robotę" dla powiatu, bo przejście przy skrzyżowaniu [z ul. Gostyńską- przyp. red.] sąsiaduje z drogą powiatową i odpowiada za nie zarządca wyższej kategorii. Ale zależało nam na czasie.

Dodał, że najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Informację o tym, że znaki zostały zamontowane otrzymaliśmy od internautki na naszą skrzynkę na portalu gostynska.pl.

Pani Monika, która wysłała nam dzisiaj powyższe zdjęcie dodała:

- Bardzo mnie to cieszy - mówi młoda mieszkanka Pogorzeli. - Szczególnie jak idę z córkami na spacer, starsza córka [lat 5- przyp. red.] zawsze powtarza, że nie wolno przechodzić w miejscu bez zebry i znaku. Stojąc przy prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych wiemy, że możemy bezpiecznie przejść na drugą stronę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy