reklama

Ruszyły opryski w Krobi. Co z Parkiem Miejskim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Krobia/fotomontaż M. Mostowy

Ruszyły opryski w Krobi. Co z Parkiem Miejskim? - Zdjęcie główne

Gąsienic najwięcej jest w Parku Miejskim | foto Gmina Krobia/fotomontaż M. Mostowy

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znaćKilka dni temu internauta poinformował nas, że kuprówka rudnica, motyl - a raczej jego żarłoczne gąsienice - wrócił do Krobi i zaatakował drzewa przy ul. Harcerskiej. Urzędnicy zapowiadali opryski. Co z tego wyniknęło?
reklama

Jak już wspominaliśmy w TYM artykule [KLIKNIJ W LINK], problem dżdżownic motyla, kuprówki rudnicy, znowu zaatakował krobskie drzewa. Jeden z internautów narzekał, że urzędnicy zapowiadają opryski, ale ze względu na niesprzyjającą aurę, walka ze stworzeniami powodującymi nieprzyjemne alergie skóne odwlekana jest na przysłowiowe "po niedzieli".

reklama

Gmina Krobia wdraża plan walki z gąsienicami

Gmina Krobia wystosowała apel, rozwieszając w Parku Miejskim im. Jana Pawła II kartki z informacją o pladze gąsienic, by unikać kontaktu z nimi oraz zapewniła, że w najbliższym czasie będą wdrożone odpowiednie działania zwalczające "krobską plagę".

Sprawdzamy. Rzeczywiście, mieszkańcy mówią o działaniach przy bloku na ul. Krobskiej.

- W środę, 17 maja dokonaliśmy oprysku trzech drzew znajdujących się przy ul. Harcerskiej - potwierdza Adam Sarbinowski, naczelnik Wydziału Organizacyjnego i pełnomocnik ds. zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Krobi. - Natomiast walkę z gąsienicami w parku miejskim, ze względu na bogatą bioróżnorodność, chcemy przeprowadzić w inny sposób. 

reklama

Co z Parkiem Miejskim w Krobi?

Ponieważ w parku miejskim gąsienice występują na większej liczbie drzew i jest to teren zielony, planowane są opryski organiczne.

- Czekamy na dostarczenie preparatów i wypróbujemy tę metodę na mniejszym obszarze, oceniając jej skuteczność - dodaje urzędnik.

Przypominamy również, że urzędnicy proszą o zgłaszanie innych publicznych lokalizacji występowania uciążliwego owada.

 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama