Reklama

Chorzy na covid-19 w powiecie gostyńskim

Opublikowano: sob, 4 wrz 2021 09:08
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Chorzy na covid-19 w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus nie odpuszcza i w okresie wakacji wciąż mieliśmy w Polsce notowane przypadki zachorowań na covid-19, choć były one stosunkowo nieliczne. Wydawałoby się, że powiecie gostyńskim nie mieliśmy w lipcu i w sierpniu z koronawirusem większego problemu. Faktycznie, jednak myliłby się ktoś, kto by twierdził, że żadnych zakażeń nie było.

Reklama

Wszyscy zastanawiają się, jak długo dzieci, które własnie wróciły do nauki stacjonarnej w szkołach, będą tę naukę w murach kontynuować. Wiele zależy od tego, kiedy i w jakim natężeniu  dotrze do nas czwarta fala zakażeń koronawirem. A to się okaże w ciągu najbliższych tygodni.

"Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września" - informował niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zapewnił, że co najmniej jeden - dwa miesiące dzieci i młodzież do szkoły chodzić będą, bo zaszczepionych jest 80 proc. nauczycieli oraz 30 proc. dzieci w wieku 12–16 lat. 

Jak informował Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia powiat gostyński wg stanu na 19 sierpnia był wsród 10 w Wielkopolsce o najniższym poziomie wyszczepienia mieszkańców - tylko 42,85% ludności przeszło pełne szczepienie przeci covid-19.

Jak poziom wyszczepienia  wygląda obecnie w poszczególnych gminach? (stan na 3 września)

źródło: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking

 

Zachorowania na covid-19 w powiecie gostyńskim

Obserwując statystyki, w powiecie gostyńskim nie mieliśmy wakacji wolnych od koronawirusa. W lipcu zanotowano u nas co prawda tylko 2 przypadki uzyskania pozytywnego wyniku testu. W sierpniu już tych przypadków było 6. Wrzesień zaczęliśmy od 2 testów z pozytywnym wynikiem oraz 47 osobami objętymi kwarantanną. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.