Reklama

Reklama

Chce poskromić bałaganiarzy w lesie. Dzielnicowy z największym doświadczeniem

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 09:22
Autor: | Zdjęcie: KPP w Gostyniu M. Curyk

Chce poskromić bałaganiarzy w lesie. Dzielnicowy z największym doświadczeniem - Zdjęcie główne

St. asp. Marcin Szafraniak - policjant z KPP w Gostyniu, dzielnicowy mieszkańców z podgostyńskich wiosek | foto KPP w Gostyniu M. Curyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie wyróżniają się spośród innych policjantów, ani umundurowaniem, ani wyposażeniem czy też uzbrojeniem. Są policjantami posiadającymi odpowiednią wiedzę i doświadczenie zawodowe. Przechodzą specjalistyczne kursy, które poszerzają ich umiejętności m.in. w zakresie komunikacji społecznej i interpersonalnej, profilaktyki społecznej, rozwiązywania sporów czy też problematyki uzależnień.

Reklama

Mowa tu o dzielnicowych. Należy do nich st. asp. Marcin Szafraniak, który bezsprzecznie posiada te wszystkie umiejętności. Dziś jest bohaterem naszego cotygodniowego cyklu, w którym przedstawiamy dzielnicowych z powiatu gostyńskiego.

  Jest policjantem, który - jak na dzielnicowego przystało -  utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalna w swoim rejonie. Rozpoznaje ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. 

St. asp. Marcin Szafraniak wstąpił w szeregi policji w 2005 roku. W latach 2005-2012 służył w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Jest to „najstarszy” i najbardziej doświadczony dzielnicowy w gostyńskim rewirze dzielnicowych, funkcję tę pełni od 9 lat. Mogą na niego liczyć mieszkańcy miejscowości, położonych dookoła  Gostynia.

Kontakt z nim ułatwi numer telefonu. 47 77 25 241, tel. kom. 786-936-238 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: [email protected]

Jak uprzedza Monika Curyk, oficer prasowy w komendzie powiatowej, powinniśmy pamiętać, że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu zainteresowani mogą korzystać z numeru alarmowego 112.

Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania

Każdy z funkcjonariuszy realizuje plan priorytetowy, który ma pomóc zwiększyć poziom bezpieczeństwa jak również rozwiązać najbardziej nurtujące mieszkańców problemy. Założeniem priorytetowym st. asp. Marcina Szafarniaka w okresie pierwszego półrocza 2021 roku jest wyeliminowanie zaśmiecania w lesie. Szczególnie zamierza przyjrzeć się, tym, ktorzy zostawiają bałagan na parkingu leśnym pomiędzy miejscowością Stary Gostyń - Gola.

Dane kontaktowe swojego dzielnicowego można odnaleźć na stronie internetowej gostyńskiej policji w zakładce „informacje”. 

Rejon działania st. asp. Marcina Szafraniaka w gm. Gostyń:

Aleksandrowo, Bronisławki, Brzezie, Czachorowo, Czajkowo, Dalabuszki, Daleszyn, Dusina, Gaj, Goli, Huby Pijanowskie, Klony, Kosowo, Krajewice, Kunowo, Leciejewo, Malewo, Markowo, Miranowo, Osowo, Ostrowo, Otówko, Płaczkowo, Siemowo, Sikorzyn, Stankowo, Stary Gostyń, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki, Witoldowo, Ziółkowo.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE