Reklama lokalna
reklama

Ceny opału w powiecie gostyńskim 2024. Z dostępnością nie ma żadnego problemu, a i ceny są przystępne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum "Życie Gostynia", gostynska.pl

Ceny opału w powiecie gostyńskim 2024. Z dostępnością nie ma żadnego problemu, a i ceny są przystępne - Zdjęcie główne

foto Archiwum "Życie Gostynia", gostynska.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPowoli szaruga za oknem staje się codziennością i nieuchronnie idziemy w kierunku, gdy ogrzewanie w naszych gospodarstwach będzie włączone na stałe. Pierwsze dni, gdy trzeba było rozpalić w piecach mamy już za sobą. Pewnie większość z nas już zaopatrzyła się w opał na zimę, jednak są i tacy, którzy być może do ostatniej chwili czekali z zakupem m.in. węgla, pelletu czy ekogroszku. Na szczęście do przeszłości należą już sceny i ceny z okresu wybuchu wojny na Ukrainie, gdy każdy worek węgla był na wagę złota, a koszt tony oscylował w granicach 4000 złotych. Jak słyszymy, od właścicieli skład opału, problemów z dostępnością nie ma żadnych, a i ceny są bardzo przystępne.
reklama

"Do nas klient może przyjść, zamówić i odebrać węgiel wtedy, kiedy jemu pasuje"

Jeden z największych składów opału na terenie powiatu gostyńskiego prowadzi Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Rafał Fechner z Gostynia.

- W tym momencie mamy większą sprzedaż niż w ubiegłym roku czy dwa lata temu, a to za sprawą większej dostępności i konkurencyjności. Także cenowo nie ma już takich wielkich różnic między nami a naszym największym konkurentem PGG - Polską Grupą Górniczą. Ale największy atut jest taki, że do nas klient może przyjść, zamówić i odebrać węgiel wtedy, kiedy jemu pasuje. Wybiera towar i jeszcze tego samego dnia ma go dostarczonego do domu - mówi Rafał Fechner, właściciel firmy.

reklama

Choć coraz więcej Polaków korzysta z dofinansowań na przykład z programu „Czyste Powietrze” czy „Moje Ciepło”, to nadal koszt zakupu i montażu źródła ciepła w rodzaju pieca hybrydowego, kotła gazowego czy pompy ciepła jest dla gospodarstw domowych sporą inwestycją. Dlatego wielu z nas czeka jeszcze z wymianą pieca na bardziej „zielony” kocioł i pozostaje przy węglu. 

- Tak naprawdę dzisiaj nie ma dobrego wyjścia, na jakie ogrzewanie się nastawić. Oczywiście mając nieograniczony zasób finansowy można mieć i elektryczne, i gazowe, ale mało kogo na to stać. W naszych kieszeniach cały czas decydujące znaczenie ma ekonomia - dodaje właściciel gostyńskiego składu opału.

reklama

Ceny opału. Ze sprawdzonego źródła i certyfikowane

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Rafał Fechner ma w swojej ofercie bogatą gamę opału.

- Największym zainteresowaniem cieszą się tanie, ale bardzo dobre ekogroszki, których mamy 6 rodzajów w cenie od 1390 złotych. Mamy ekogroszek luzem, workowany, oryginalnie foliowany od sprawdzonych, pewnych firm. Z kolei najtańszy węgiel kamienny orzech jest w cenie 1350 złotych. W naszej ofercie można także znaleźć pellety, ale nie te najtańsze na rynku, bo one się dość średnio sprawdzają. Za to oferujemy dwa bardzo dobre certyfikowane z certyfikatem A1 - wymienia R. Fechner.

W sprzedaży można znaleźć także węgiel kamienny: kostka, groszek, brykiet oraz drewno rozpałkowe - ZOBACZ TUTAJ.

reklama

"Klient nie musi czekać, aż my dopiero pojedziemy po jego zamówienie"

Około 20 000 tysiąc ton opału dostarczyła do klientów w powiecie gostyńskim w całym roku 2023 firma P.P.H.U Ratbet Artur Rataj z Pogorzeli - jedyny w regionie Kwalifikowany Dostawca Węgla Polskiej Grupy Górniczej.

- Obecnie mamy bardzo szybki czas realizacji zamówienia, gdyż na placu jest zapas węgla. Także klient nie musi czekać, aż my dopiero pojedziemy po jego zamówienie. Przy szybkim przelewie są to trzy, cztery dni. Największym powodzeniem cieszą się orzech oraz kostka i groszek - tłumaczy właściciel składu opału.

W zeszłym roku klienci Polskiej Grupy Górniczej w ramach promocji nie byli obciążani opłatą spedycyjną, czyli kosztami obsługi pobieranymi przez kopalnie. W tym transport z PGG do KDW wynosi około 255 złotych. Z kolei cena za dowóz z KDW do miejsca zamieszkania, jeżeli klient nie jest w stanie odebrać opału własnym transportem, wynosi od 5 do 6,50 zł/km brutto za każdy kilometr liczony w obie strony.

Ceny opału. Ludzie zrobili zapasy w zeszłym roku

I tak przykładowo dostarczenie towaru z Pogorzeli do Gostynia kosztuje 180 złotych w dwie strony. Nawet przy maksymalnym tonażu wynoszącym 8 ton jednym transportem.

- Tylko pod uwagę trzeba wziąć wielkość wjazdu na posesje, gdyż wtedy węgiel przyjeżdża większym samochodem. Z drugiej strony klienci raczej nie zamawiają takich ilości na raz. Zdarza się, że transportujemy 4-5 ton, ale średnio są to 2-3 tony. A to z tego względu, że mieszkańcy zaopatrzyli się w węgiel w zeszłym roku, gdy był bardzo tani w promocji i nadal mają zapas. Ale zbliża się zima, noce są coraz chłodniejsze i widać wzrost sprzedaży - podsumowuje Artur Rataj. 

Pełny asortyment opału dostępnego poprzez usługi P.P.H.U Ratbet Artur Rataj z Pogorzeli można znaleźć na stronie sklepu Polskiej Grupy Górniczej - TUTAJ. 

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama