Reklama

Budynek szkoły nr 5 w Gostyniu pięknieje. Jeszcze odrobinę wyrozumiałości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmienia się budynek Szkoły Podstawowej nr 5  Gostyniu. Efekty prac remontowych na pierwszy rzut oka widać z zewnątrz, na elewacji. Będzie kolorowo.

Gruntowny remont gostyńskiej „piątki” rozpoczął się w lipcu 2022 r. Od początku było wiadomo, że rok szkolny 2022/2023 nie będzie łatwy dla uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników tej placówki. Gmina Gostyń jako inwestor deklarowała, że postara się nie zakłócać normalnego trybu funkcjonowania szkoły w czasie wykonywania zadania. Wykonanie inwestycji zaplanowano na dwa lata. System prac określa wykonawca, jednak nie mówiło się o całkowitym zamknięciu szkoły. Póki co dzieci i młodzież uczęszczają na zajęcia w normalnym trybie.

Remont szkoły nr 5 w Gostyniu. Na jakim etapie są prace?

Zakończono prace związane z dociepleniem dachu szkoły. Od czasu rozpoczęcia remontu, czyli od kilku miesięcy, prowadzone są roboty, związane z dociepleniem pozostałych części budynku i remontem elewacji. 

- Myślę, że one w 30 procentach są już wykonane. Równocześnie, w ramach remontu, trwa wymiana okien. Można powiedzieć, że prace z tym związane, są zrealizowane w 80 procentach. Podobnie jest z remontem sal lekcyjnych wewnątrz obiektu. Jest on wykonywany częściowo - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

W przyszłym tygodniu do użytkowania zostanie oddana część klatki schodowej z windą. Ta póki na razie jest wyłączona, potrzebna jest rejestracja w Urzędzie Dozoru Technicznego. 

- Natomiast część dobudówki z szybem windowym jest już gotowa. Ten fragment zostanie udstępniony dla dzieci w przyszłym tygodniu. Wszystko po to, by wykonawca mógł zabrać się za roboty w innych pomieszczeniach. Podobnie, częściowo do użytku oddane są toalety, które znajdują się w tej samej części obiektu, co winda - informuje naczelnik Konieczny. 

Remont "piątki" w Gostyniu - prace są skomplikowane

Zaznacza, że prace remontowe są dość skomplikowane i duże podziękowania należą się rodzicom za wyrozumiałość, a dyrekcji za organizację pracy w tej oświatowej instytucji - zarówno pod względem edukacyjnym, jak i pod względem zgrania zajęć z wykonawcą remontu. 

- Roboty prowadzone są w ten sposób, że częściowo wyłączone z użytkowania są niektóre pomieszczenia, co pozwala akurat na realizację zadania zgodnie z zakresem i terminami, które zakładaliśmy - mówi Mariusz Konieczny.

Cel remontu szkoły nr 5 w Gostyniu? Mniejsze koszty użytkowania

Jeśli chodzi o elewację obiektu - z ul. Granicznej zobaczymy rusztowania, gdyż trwa ocieplanie budynku, od strony boiska elewacja jest prawie zakończona, z wymalowanymi kolorowymi ramami wokół okien. W najbliższym czasie mają się tam pojawić elementy graficzne, z herbem szkoły.

- Pozostaną w zasadzie do wykonania roboty wewnątrz budynku. Remont sprawi, że koszty użytkowania szkoły zmaleją. Przede wszystkim docieplenie oraz wymianę okien w tym celu realizujemy - mówi Mariusz Konieczny.

Zgodnie z umową, inwestycja ma zakończyć się z ostatnim dniem września 2023 r. Gmina Gostyń otrzymała na zadanie dofinansowanie w wysokości 4,6 mln zł w pierwszym rozdaniu rządowego programu „Polski Ład”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy