Reklama

Budowa łącznika ul. Kobylińska - Polna w Krobi. Powstaje droga do przyszłego stadionu miejskiego

Opublikowano: czw, 17 mar 2022 21:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca lipca 2022 roku powinna zakończyć się jedna z największych inwestycji prowadzonych obecnie w gminie Krobia - budowa łącznika pomiędzy ulicą Kobylińską i Polną. Droga ma odciążyć komunikację w centrum miasta, przede wszystkim z ruchu ciężarowego, a jednocześnie stanowić dojazd od planowanego w przyszłości nowego krobskiego stadionu miejskiego. W najbliższym czasie kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Kobylińskiej.

Budowę łącznika współfinansują gmina Krobia, powiat gostyński i rząd

Gmina Krobia przez lata starała się o dofinansowanie na budowę ulic: Polnej, Targowej oraz łącznika pomiędzy Polną, Targową i Kobylińską. Już w 2017 roku samorząd wnioskował o pieniądze z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019". Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.   

Pomimo usilnych starań pieniędzy nie udało się zdobyć. Dopiero w roku 2021 w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gmina Krobia otrzymała fundusze na budowę ulic.

Zgodnie z planem, inwestycja w Krobi powinna zakończyć się w lipcu 2022 roku. W pierwszej kolejności wykonawca robót - firma PHU Patryk Borowczyk z Krobi - pracuje na odcinku biegnącym od Rowu Krobskiego do ulicy Polnej oraz ulicy Targowej.

- W tym obszarze w znacznej części zostały już zrealizowane prace związane z budową kanalizacji deszczowej, ułożeniem linii elektroenergetycznych czy wykonaniem podbudowy drogi - czytamy na profilu facebookowym Gmina Krobia.

Wartość inwestycji wynosi 5.474.161,58 zł. Budowę ulic: Polnej, Targowej oraz łącznika Polnej, Targowej i Kobylińskiej współfinansują: gmina Krobia i powiat gostyński, natomiast dofinansowanie wysokości 2.827.670 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zgodnie z przekazanymi przez gminę informacajmi w najbliższych tygodniach mają rozpocząć się prace na odcinku od Rowu Krobskiego do ulicy Kobylińskiej, co spowoduje również utrudnienia (obecnie ograniczenia spowodowane robotami drogowymi wystepują na ulicy Polnej i Targowej oraz w dostępie do znajdującej się tam stacji paliw) w dojeździe do  instytucji znajdujących się w tym rejonie.

Utrudnienia w dostępie do szkoły i do biblioteki w Krobi

Od piątku, 18 marca nie będzie możliwy wjazd od ulicy Kobylińskiej na parkingi przed budynkami siłowni oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalnego KROB_KULT (budynek  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia). Z kolei dojazd do budynku szkoły podstawowej i parkowanie przy nim będzie możliwe jeszcze przez kilka najbliższych dni. Z czasem nastapi całkowite zamknięcie wjazdu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy