Bieg Jesieni 2024. Około 400 uczestników pokonało 3,5 kilometrową leśną trasę w Karcu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
132
zdjęć

WiadomościOkoło 400 osób stanęło w niedzielę, 29 września na starcie rozgrywanego od kilkunastu lat Biegu Jesieni w Karcu. Organizatorzy dla wszystkich przygotowali jabłka, a dla tych, którzy przekroczyli linię mety - możliwość wylosowania nagrody

Pogoda dopisała. Nie padało, a i jak zaznaczali sami biegacze - temperatura do pokonywania dystansu była prawie idealna. Zapisy na właściwą część Biegu Jesieni w Karcu rozpoczęły się w niedzielne popołudnie. Bardziej doświadczonym biegaczom dano jednak możliwość rozgrzania się w czasie przedbiegu, którego start przygotowany został w Krobi.

Biegli, szli, jechali rowerami

Do pokonania było 3,5 kilometra. Można było zrobić to na dowolony sposób - biec, przejść lub jak w niektórych przypadkach - przejechać rowerem. Najszybszy z biegaczy trasę pokonał w około 14 minut. Bieg jednak nie był jedyną atrakcją. Nie zabrakło stoisk z ciepłymi napojami i jedzeniem, ale także losowania nagród dla wszystkich, którzy zdecydowali się przebyć całą trasę o własnych siłach.

Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, a klasyfikacja nie była najważniejsza. Część uczestników zwyczajnie wykorzystała imprezę nie tylko do wyjścia z domu, ale także wybrała się do lasu np. w poszukiwaniu grzybów - i to niektórym przybyłym na metę się udało.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali licznie zgormadzeni strażacy ochotnicy z Krobi oraz Pudliszek.