Reklama

„Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. Podsumowanie jednodniowej akcji w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

„Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. Podsumowanie jednodniowej akcji w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

Rowerzyści i piesi są szczegól nie zagrożeni na drogach | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 kwietnia 2023 r. na gostyńskich drogach był dniem akcji profilaktycznej policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostyń „Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. W trakcie czynności funkcjonariusze zwracali uwagę na wszelkie zachowania, wpływające na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Wypisali 35 mandatów.

Reklama

Już 1 kwietnia 2023 r. policja rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi "Jednośladem bezpiecznie do celu". Jest to akcja profilaktyczna mająca na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. Natomiast gostyńska drogówka prowadziła w jej ramach jednodniową akcję NURD we wtorek, 25 kwietnia 2023 r. 

Ogólnopolska akcja trwa

Działania policji uświadamiające kierowców jednośladów o zagrożeniach potrwają do 22 czerwca 2023 r. W trakcie akcji zwraca się szczególną uwagę na przypominanie o:

  • prawach i obowiązkach użytkowników jednośladów
  • dozwolonej prędkości jazdy
  • zasadach pierwszeństwa przejazdu
  • sygnalizacji zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu
  • dbaniu o widoczność na drodze.

Bezpieczny pieszy i rowerzysta

W ramach tej akcji policjanci z "drogówki" Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu podsumowali działania „Bezpieczny pieszy i rowerzysta” dla NURD przeprowadzone we wtorek, 25 kwietnia 2023 r. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wszelkie zachowania, wpływające na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego gostyńskiej jednostki policji w trakcie działań „Bezpieczny pieszy i rowerzysta” przeprowadzili łącznie 63 kontrole, w trakcie których ujawnili 59 sprawców wykroczeń - podsumowuje podkom. Monika Curyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. - Wobec 35 uczestników ruchu drogowego zastosowane zostało postępowanie mandatowe, w przypadku 24 - pouczenie.

Najczęstsze wykroczenia?

Wykroczenia tego dnia  stwierdzono zarówno od strony kierowców pojazdów mechanicznych, jak i samych pieszych.

- Trzech kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na przejście dla pieszych - wylicza policjanstka. - 15 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i 29 rowerzystów dopuściło się wykroczenia - 25 przemieszczało się po chodniku, a 5 przejeżdżało przez przejście dla pieszych.

O zagrożeniach dla kierowców motocykli i rowerów przypominali także członkowie Klubu Motocyklowego "Wolni Jeźdźcy"  z Piasków [RELACJA PONIŻEJ]:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy