Reklama

Będzie nowy radny. Znamy termin wyborów!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Twardowska

Będzie nowy radny. Znamy termin wyborów! - Zdjęcie główne

Ratusz w Pogorzeli | foto Anna Twardowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z decyzją o złożeniu mandatu radnego przez Łukasza Jankowiaka - jako echo konfliktu z listopada 2020 roku, Rada Miejska w Pogorzeli szykuje się na wybory uzupełniające.

Radny z Bułakowa zrezygnował z pełnionej funkcji 11 marca tego roku. Nie jest tajemnicą, że głównym powodem tej rezygnacji jest odmowa zakładania przez niego maseczki na posiedzeniach rady. Po kolejnym upomnieniu, a nawet poddaniu tej sprawy pod głosowanie w lutym, Ł. Jankowiak złożył mandat na ręce przewodniczącej.

- Zgodnie z zarządzeniem przesłanym dzisiaj z urzędu wojewódzkiego, wybory uzupełniające do pogorzelskiej rady są zaplanowane na 13 czerwca 2020 roku – przekazała nam dyrektor Joanna Neczyńska z Delegatrury Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie.

Do tego czasu, posiedzenia rady miejskiej będą się normalnie odbywać, po prostu w okrojonym składzie. Oczywiście, przy optymistycznym założeniu, że podana data nie ulegnie zmianie.

- Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że to ostateczny termin, np. wybory w Krobi czy Borku, ogłoszone na 18 kwietnia przesunięte są na początek maja – zastrzegła pani dyrektor.

Oficjalny komunikat o terminach wyborów uzupełniających w powiecie gostyńskim będzie dostępny wkrótce na stronach delegatury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE