Reklama

Radny odmówił założenia maseczki. Teraz zrezygnował z funkcji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Arch. portalu/fotomontaż M. Mostowy

Radny odmówił założenia maseczki. Teraz zrezygnował z funkcji - Zdjęcie główne

Pogorzela. Radny Łukasz Jankowiak zrezygnował z funkcji | foto Arch. portalu/fotomontaż M. Mostowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny z Bułakowa zrezygnował z pełnionej funkcji. To efekt konfliktu, wywołanego przez... maseczkę. Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu. Wtedy to radny Łukasz Jankowiak nie wziął udział w posiedzeniu, bo odmówił założenia maseczki. - Do tej pory na sesjach byłem bez niej i nikomu to nie przeszkadzało – mówił wtedy w rozmowie z naszym tygodnikiem.

Reklama

Przypomnijmy, iż 26 listopada w Pogorzeli odbyły się wspólne posiedzenia komisji, a po nich sesja rady. Tuż przed rozpoczęciem przewodnicząca poprosiła radnych o zakrycie ust i nosa. Radny Łukasz Jankowiak odmówił. Pisaliśmy  o tym TUTAJ. 

Złożył rezygnację

Po kilku miesiącach od konfliktowego spotkania wracamy do tematu. Obserwując nagrania z posiedzeń widać, że radny z Bułakowa od listopada w nich nie uczestniczył. Przewodnicząca Daria Wyzuj wyjaśnia, że w lutym był obecny na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych oraz na wspólnym posiedzeniu Komisji Stałych.

- Ponieważ radny Łukasz Jankowiak podczas obu wspomnianych posiedzeń nie zasłonił ust i nosa, temat został podniesiony do dyskusji. Wszyscy uczestnicy komisji mając na względzie przede wszystkim zdrowie, zgodnie uznali, iż noszenie maski jest obowiązkowe, z czym radny Łukasz Jankowiak się nie zgadzał – relacjonuje.

Po kolejnym burzliwym spotkaniu rajca nie pojawił się na sesji w dniu 25 lutego, a 11 marca złożył na ręce przewodniczącej rezygnację z mandatu radnego. Ponieważ osobą właściwą do zatwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego jest komisarz wyborczy, wniosek został przekazany według właściwości do Leszna.

Przed nimi wybory uzupełniające

Joanna Neczyńska z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie potwierdza, że rezygnacja została przekazana do rąk komisarza wyborczego, który wygasił mandat Łukasza Jankowiaka.

- Takie sytuacje zdarzają się dość często, z różnych przyczyn. W żaden sposób nie trzeba nam wyjaśniać swojej decyzji – komentuje J. Neczyńska.

Co dalej z Radą Miejską w Pogorzeli?  Wojewoda wkrótce ogłosi termin wyborów uzupełniających.

Ostatni raz w gminie Pogorzela podobna sytuacja miała miejsce w roku 2003. Radny Minta zrezygnował wtedy z funkcji z powodów osobistych. Jego miejsce w radzie zdobył Alfred Siama

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy