Reklama

Bardzo się cieszą, że można uczyć się "normalnie". 1 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyń. Rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych gminy Gostyń odbyło się bez zakłóceń, mimo że dyrektorzy odbierali informacje o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych. Obyło się bez ewakuacji, ale w pobliżu terenów szkolnych pracowały patrole policji. To już staje się normą.

Na chodnikach w Gostyniu, deptaku oraz alejach w parku dziś od rana dominowały kolory biały i czarny. Tak 1 września ubrane były dzieci oraz młodzież, którzy podążali do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. Najmłodsi z rodzicami lub dziadkami. Rozgadani, uśmiechnięci (dopóki planu lekcji nie otrzymali), a także pełni optymizmu i nadziei, że „teraz już będzie normalnie”. Na hasło „zdalne nauczanie” reagowali niemal jednogłośnie: tylko nie to! - Lekcje przed komputerem były do przyjęcia przez pierwszy tydzień. Później to już nawet koledzy z klasy informatycznej się nudzili, a jak dłużej tak się uczyliśmy to już o patologię zakrawało - skomentował sposób nauki w poprzednim roku szkolnym uczeń technikum.

Pogoda dopisała, więc w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 można było zorganizować na boisku. Uczestniczyli w nim uczniowie od klasy II do VIII. Dyrektor Katarzyna Smektała, prowadząca spotkanie powitała dzieci i młodzież, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Następnie odbyły się spotkania w salach lekcyjnych, gdzie uczniowie otrzymywali plan lekcji oraz podręczniki.

- Mamo, mamo wiesz jaki ten plecak ciężki. Sama zobacz - mówili uczniowie z młodszych klas, kiedy wracali do czekających na nich rodziców. 

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu naukę rozpoczęło dziś około 574 uczniów, chociaż wciąż (do ostatniej chwili, chociażby w ostatni dzień wakacji) rodzice zapisują swoje pociechy. 

- Mamy wytyczne odnośnie procedur związanych z organizacją roku szkolnego. Nie zmieniły się właściwie od poprzednich. Nie zdążyłam jeszcze z uczniami porozmawiać, ale sądzę, ze ucieszyli się na rozpoczęcie roku szkolnego - powiedziała Katarzyna Smektała, dyrektor gostyńskiej „Piątki”. - Nauczanie hybrydowe przerabialiśmy w ubiegłym roku szkolnym, więc pod tym względem jesteśmy przygotowani na taką ewentualność nauczania hybrydowego czy zdalnego - zapewniła.

Uczniowie, w rozmowie z dziennikarzem przyznali, że cieszą się z faktu, iż mogą spotkać się z rówieśnikami w szkole.

- Chcielibyśmy chodzić do szkoły normalnie, bo można zobaczyć się z kolegami, porozmawiać, wyjść na przerwę na boisko - stwierdzili Iwo i Dawid, którzy chodzą do klasy II, ale tak naprawdę dopiero w tym roku mają szansę poznać osobiście swoich rówieśników z klasy.

Ich koleżanki i koledzy z wyższych klas również twierdzą, że lepiej przyjść do szkoły, niż siedzieć w domu przed komputerem.

- Bo się oczy tak nie męczą, śniadanie można zjeść na przerwie z rówieśnikami, a nie w domu w łóżku - powiedziała Zuzia z klasy Va. - Dowiedzieliśmy się, że jeden uczeń od nas odchodzi i plan lekcji dostaliśmy - dodała, przyznając, że plecak z podręcznikami jest ciężki. 

Wiktoria z kl. VIId otwarcie przyznała, że nie jest zadowolona z planu lekcji.

- Wychowawczyni powiedziała nam, że trzeba będzie bardziej przyłożyć się do nauki. Codziennie musimy przyjść na godzinę 8. do szkoły, Będę musiała wcześniej wstawać - powiedziała. 

Zgodnie z wytycznymi MEiN Z do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. Rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga). Mimo wszytsko na terenie Gostynia miejska linia autobusowa nr 19 - kurs szkolny - została uruchomiona - TUTAJ.

Uczniowie do szkoły powinni przychodzić w maseczkach, wewnątrz pomieszczeń również w nich będą się poruszali. Wedlug zaleceń powinni zakrywać usta i noc w przestrzeni wspólnej, kiedy niemożliwe jest zachowanie dystansu.

Podczas wakacji w budynku gostyńskiej „piątki” odbywały się remonty. Została wymieniona sieć hydrantowa, w izbach lekcyjnych - w I etapie remontu - pojawiły się lampy energooszczędne, a w pozostałych pomieszczeniach nowe lampy zamontowane zostaną w przyszłym tygodniu, podczas II etapu remontu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy