Reklama

Specjalny autobus do szkoły. "Dziewiętnastka" z komunikacji miejskiej w Gostyniu wznawia kurs

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Specjalny autobus do szkoły.  "Dziewiętnastka" z komunikacji miejskiej w Gostyniu wznawia kurs - Zdjęcie główne

Agata Fajczyk | foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022. Uczniowie już są po apelach, spotkaniach z wychowawcami, na których dostali plan lekcji. Jutro rozpoczyna się nauka, która będzie trwała przez 10 miesięcy. Wszyscy: nauczyciele, uczniowie, rodzice mają nadzieję, że to będą normalne zajęcia, które poprowadzi nauczyciel w sali lekcyjnej, a uczniowie zasiądą w ławkach, przed tablicą. Aby udogodnić dotarcie na zajęcia od dziś wznawia kursowanie „dziewiętnastka”.

Reklama

W czasie wakacji, a także w miesiącach, kiedy nauka odbywała się zdalnie autobus nie kursował. Jednak z uwagi na rozpoczęcie roku szkolnego od środy 1 września wznowiono kursowanie linii autobusowej nr 19.

Chociaż w zaleceniach MEiN rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi (np. rowerem) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, to i tak uczniowie i ich rodzice mają w komunikacji miejskiej tzw. kurs szkolny. 

Linia nr 19 rozpocznie kurs z przystanku „dworzec autobusowy” o 7.25 i zakończy na przystanku Nad Kanią – ogródki działkowe o 8.05.

 

Przypomnijmy, że nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką w środkach komunikacji publicznej. Wszystkie linie autobusowe komunikacji miejskiej i podmiejskiej kursują bez zmian. 

Przejazd autobusami komunikacji miejskiej i podmiejskiej w Gostyniu jest bezpłatny. Kursy obsługuje firma MARKPOL Transport Krajowy – Zagraniczny Marek Rzeźnik z Mielca.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji można znaleźć TUTAJ.

Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej i podmiejskiej (godziny odjazdu z poszczególnych przystanków autobusowych)  można sprawidzić TUTAJ - KLIK.

 

UWAGA!

Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką w środkach komunikacji publicznej.

Z uwagi na luzowanie obostrzeń w autobusach komunikacji miejskiej i podmiejskiej zostały zwiększone limity pasażerów:

- autobus nr 1 - limit wynosi 93 osoby,

- autobus nr 2 - limit wynosi 87 osób.

Informacja o limicie pasażerów powinna się znajdować na każdym z autobusów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy