Reklama

Bądźmy razem 29 stycznia na finale WOŚP w Goli! Tam strażacy-ochotnicy od 11 lat GRAJĄ pierwsze skrzypce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Bądźmy razem 29 stycznia na finale WOŚP w Goli! Tam strażacy-ochotnicy od 11 lat GRAJĄ pierwsze skrzypce - Zdjęcie główne

Finał WOŚP w Goli w 2019 r. - tam co roku jest wesoło | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy-ochotnicy grają pierwsze skrzypce podczas przygotowań i organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goli. W 2023 r. będzie to już jedenaste wspólne granie druhów z OSP w Goli oraz darczyńców.

Już na początku roku strażacy-ochotnicy zarezerwowali sobie świetlicę w Goli na wielkie granie 29 stycznia 2023 r. To wręcz nie do pomyślenia, żeby w Goli finału WOŚP nie było. Od 11 lat, co roku, jest wola zorganizowania imprezy, są wśród mieszkańców Goli osoby - w tym dzieci - chętne do pracy w wolontariacie, są osoby, które co roku wspierają WOŚP, dostarczają dary czy później uczestniczą w samym finale.

- W organizację wielkiego finału organizuje się więcej osób, niż tylko strażacy-ochotnicy, ale druhowie z jednostki rozpoczęli golskie granie - mówi Paweł Stachowiak, prezes OSP w Goli i sołtys tej wsi.

W golskiej remizie kilka tygodni temu pojawiła się stacjonarna sztabowa puszka, są też pierwsze czerwone serduszka. 
Jeśli ktoś chciałby już dorzucić się do zbiórki, której motto w tym roku brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”, może to uczynić zawsze, gdy zauważy, że świeci się światło w biurze remizy - zachęca Paweł Stachowiak, prezes OSP w Goli. 

Bez ludzi dobrej woli nie byłoby grania WOŚP w Goli

Zapewnia, że wśród mieszkańców Goli są osoby, które co roku wspierają WOŚP, dostarczają dary czy uczestniczą w samym finale. Strażacy poszukują - zawsze z dobrym skutkiem - darczyńców, którzy przekazują rzeczy materialne, a także vouchery na usługi, jako swoje dary na sprzedaż, z której całkowity dochód przekazywany jest na konto Fundacji WOŚP. 

- Bez ludzi dobrej woli, bez darczyńców oraz przekazanych rzeczy nie byłoby u nas finału. Zbiórka darów wciąż trwa, a w tym tygodniu - od 23 stycznia - rozpoczęliśmy sprzedaż - informuje prezes OSP Gola.

Wielka orkiestra w Goli gra dwutorowo. Sprzedaż części gadżetów odbywa się w systemie internetowo-SMSowym. Dary będą też licytowane „na żywo” w dniu finału - 29 stycznia - w świetlicy wiejskiej w Goli. Organizatorzy zapraszają od godz. 13.00 do 17.00.

Co ciekawego można kupić w zestawach? Wystarczy wejść na portal www.gostyn.gola.pl - TUTAJ ZESTAWY lub na profil facebookowy OSP Gola, żeby się przekonać. Każdy zestaw jest tam przedstawiony na zdjęciach i dokładnie opisany. W sumie przygotowano ich dotychczas ponad 320 i wciąż darów przybywa. Przekrój jest bardzo szeroki, począwszy od drobnych gadżetów, przez usługi, vouchery, bony zakupowe po koszulki, elektronarzędzia czy takie gadżety jak kask żużlowy Damiana Balińskiego.

- Mamy też weekend dla dwóch osób w hotelu SPA, lot balonem i te rzeczy osiągają powyżej 1000 zł - przekonuje prezes OSP Gola.

Jeśli kogoś zainteresuje jakiś zestaw - może złożyć ofertę wysyłając wiadomość SMS pod nr tel. 452-285 557.

Złote serduszko po raz trzeci!

OSP Gola od 3 lat ma również swoje złote serduszko WOŚP, które w sprzedaży internetowej już osiągnęło ponad 1000 zł.
Mieszkańcy Goli oraz goście, którzy ich odwiedzili podczas wielkiego finału WOŚP w 2022 r. uzbierali ponad 40 tys. zł.

- Co roku pobijaliśmy rekordy. Jak będzie w 2023 roku, czas pokaże. Ale nie to jest najważniejsze w tej akcji. Chodzi o to by móc pomagać, chcieć pomagać jeśli są możliwości - zdradza Paweł Stachowiak.

Dlaczego warto w niedzielę pojawić się w Goli? Finał będzie miał charakter piknikowy. Oprócz najciekawszych darów do licytacji, które zostaną wystawione w dniu 31. finału WOŚP, w Goli będzie mozna skosztować kiełbasę z grilla, żurek. Jedną z ciekawszych atrakcji może okazać się pokaz walki grupy bokserskiej SWG.

Nasi w Warszawie spotkali się z Owsiakiem

Wolontariusze Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, Stowarzyszenie „DZIECKO”) odwiedzili siedzibę Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie, gdzie przygotowali identyfikatory dla wolontariuszy, kupili gadżety WOŚP na finałowe granie i poinformowali o przygotowaniach do finału w powiecie gostyńskim. Przywieźli stamtąd identyfikatory, puszki, serduszka i plakaty 31. Finału WOŚP.

Spotkali się też z Jurkiem Owsiakiem i przedstawicielami fundacji. Jak móiw szef gostyńskiego sztabu, nasz powiat jest dobrze znany Owsiakowi i Fundacji WOŚP z dotychczasowych finałów i innych wielkoorkiestrowych dokonań. Jurek Owsiak ciepło wspomina Gostyń. 

- Tyle lat gramy razem. To ważne, że pokazujecie innym, że cały czas Wam się chce pomagać! Bo jesteście w grupie sztabów grających od samego początku. Zbieramy środki na zakup sprzętu do walki z sepsą. I wiemy, że dzięki naszemu wspólnemu działaniu będzie szansa na wyraźne podniesienie poziomu opieki medycznej i znaczne wyrównanie szans leczenia na wszystkich poziomach referencyjności oddziałów. A to oznacza uratowane życia wielu pacjentów - mówi.

Orkiestra gra bo jest potrzebna

Szefowie gostyńskiego sztabu, Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak podkreślają, że orkiestra gra, bo jest potrzebna.

- Potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a ciągle jeszcze brakuje najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia. Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu albo czy Owsiak jest poprawny politycznie. Gramy, bo gostyński szpital już wielokrotnie otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP. Ale przede wszystkim gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno życie więcej! - mówią i zachęcają: Bądźmy razem 29 stycznia i pomóżmy ratować dzieci i dorosłych!

Co się zmieniło? Z powodu niewystarczającej liczby uczestników odwołano II Gostyński Bieg WOŚP, który miał wyruszyć 29 stycznia z boiska SP nr 3 w Gostyniu. Bedzie za to III Rodzinny Bieg z Kuchnią Polową - KLIK

Do licytacji przez SMS (poprzez wysłanie SMSa na numer: 517 368 093) zachęca także ekipa, która przygotowała Gostyński Otwarty Turniej Kręglarski WOŚP  ZESTAWY TUTAJ Organizator przewiduje również możliwość osobistej licytacji zestawów internetowych w dniu wydarzenia na kręgielni poprzez zgłoszenie się do organizatorów.

Wiele atrakcji na 31. finał WOŚP w Gostyniu przygotowali NIEPRZEMAKALNI Gostyń - TUTAJ

U Nieprzemakalnych na licytacji szczególnie wyjątkowa parasolka zaprojektowana i wykonana przez Venus Galeria wkomponowana w grafikę autorstwa Gustawa i Bartłomieja Wytykowskich z Gostynia. Na aukcji wystawiono 3 egzemplarze. Dodatkowo  można także wylicytować przygotowane koszulki, kubki i smycze z logo Nieprzemakalnych. Link do licytacji: WOŚP 31 FINAŁ - LICYTACJE Jedną z ciekawszych atrakcji do wylicotowania jest fotel, którego nie kupimy nawet w najbardziej prestiżowych salonach meblowych - fotel burmistrza na jeden dzień!

Zastanawialiście się kiedyś, co robi burmistrz Gostynia? Gdzie funkcjonuje i jakie podejmuje decyzje? Jaki ma widok z okna?  Kto chce "władać miastem" przez jeden dzień? LICYTUJCIE TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy