Reklama

Już za kilka dni 31. Finał WOŚP w Gostyniu. Jest program. Pamiętacie? My gramy o rok dłużej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przygotowania do gostyńskiego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wchodzą na ostatnią prostą. W 2023 roku Gostyń będzie grał przez trzy dni. Licytacje online trwają. Wielka orkiestrowa zabawa zaczyna się już w piątek, 27 stycznia. Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP mówi: gramy dla dużych i małych! Podczas tegorocznego finału zbieramy na walkę z sepsą. 

Trwa zbiórka darów na licytacje. Każdy może przekazać swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 16.00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu albo przynieść go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w piątek (27.01.23) lub niedzielę (29.01.23). Otrzyma specjalne podziękowanie.

W wielu szkołach i w przedszkolach oraz w firmach już teraz odbywają się imprezy na rzecz WOŚP.

Trwają licytacje WOŚP na portalu facebook: 

a) https://www.facebook.com/groups/6068621623149285 - TUTAJ prowadzona przez NIEPRZEMAKALNYCH Gostyń,

b) https://www.facebook.com/groups/1532482337178449 - prowadzona przez Gostyński Turniej Kręglarski  lub https://wospkreglegostyn.wordpress.com/ - KLIK TUTAJ

Koncert dzieci w GOK Hutnik 

Główny gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w piątek, 27 stycznia o godz. 16.00 KONCERTEM DZIECI. W sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpią uczniowie klas 1-3 gostyńskich szkół podstawowych. W jego trakcie będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary gostynian. Będzie można zrobić sobie zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”.

Kręgle i rock dla 31. gostyńskiego finału WOŚP

W sobotę, 28 stycznia tradycyjnie OSiR w Gostyniu i Klub Sportowy START Gostyń zapraszają na Gostyński Otwarty Turniej do kręgielni OSiR przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu. Zawody na torach potrwają od 9.00 do 18.00. W trakcie też licytacja darów dla WOŚP. - PISZEMY O TYM TUTAJ

Również w sobotę w trakcie muzycznej imprezy w GOK Hutnik będzie prowadzona zbiórka do puszek WOŚP. Warto zajrzeć na I koncert półfinałowy GOSTYŃSKICH ROCKOWAŃ FESTIWAL 2023 Koncert w GOK „Hutnik” w sobotę, 28 stycznia, w godz. 16.00 – 21.00.
 

Ta niedziela jest dla WOŚP. Wolontariusze kwestujący w powiecie gostyńskim

W niedzielę, 29 stycznia nikogo już nie zdziwią wolontariusze, kwestujący z puszkami na rzecz WOŚP od rana na terenie całego powiatu. Pojawią się też wolontariusze grupy rekonstrukcyjnej, którzy przygotują minipokazy. 
 
O godz. 9.00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” KONCERT FINAŁOWY WOŚP. W jego ramach: 

 • 9.00 wesoły KONCERT PRZEDSZKOLAKÓW przygotowany przez gostyńskie przedszkola, 
 • 13.00 – 15.00 wystąpią Zespoły Taneczne „ANIMA” 
 • 16.00 będzie miał występ Szkoły Tańca DESPERADO 
 • 17.30 pokaz Sporty Walki Gostyń
 • 18.00 występ – show DANCE ART & YOGA STUDIO EWA JANOWSKA – wystąpią grupy: Ev Dance New Gneration, Ev Dance Cool, Grupa Tańca Współczesnego Homo Saltans – Człowiek Tańczący. 
 • Ok. 19.00 finał licytacji Gostyńskiego Serduszka WOŚP 
 • Ok. 19.15 koncert CREDO BAND 
W trakcie finałowego grania cały czas prowadzona będzie sprzedaż darów i gadżetów WOŚP. Zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. Huta Szkła ARDAGH GLASS SA przygotuje plackowy poczęstunek, będzie też kawa i herbata od sympatycznych wolontariuszy. I gorąca zupa z kotła przygotowana przez Ośrodek Szkolenia Sportowego w Brzedni. 
Tradycyjnie też zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.
A zmotoryzowana VENDETTA przypilnuje porządku. 

Biegamy, maszerujemy, chodzimy dla WOŚP

Najwczesniej startują Aktywne Nordic Walking Gostyń!, które przygotowały akcję "12 h aktywności dla WOŚP"

Początek w niedzielę, 29.01 w nocy - o godzinie 3.00 (tak, o 3.00) i kończy się 29.01, pomiędzy godziną 14.00-15.00. Startują osoby, gotowe przeznaczyć godzinę swojej aktywności dla WOŚP. Można biegać, spacerować, maszerować z kijami, jeździć na rowerze wybraną, zaplanowaną przez siebie trasą - ważne, by być aktywnym przez 1 godzinę. Start i meta na gostyńskim stadionie. Tam będzie udostępniona szatnia z ciepłą herbatą i posiłkiem regenaracyjnym. Co godzinę przekazujemy sobie puszkę WOŚP, która będzie "pałeczką sztafetową". Można się jeszcze zgłaszać - TUTAJ

Na niedzielne południe zaplanowano II Gostyński Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – start zaplanowano o godz. 14.00 przy SP nr 3 w Gostyniu - SZCZEGÓŁY TUTAJ.  Okazało się, że ta impreza sportowa jest odwołana.

NIEPRZEMAKALNI Gostyń zapraszają w tym roku na plac prz ul. Podleśnej 1 w Gostyniu (na skrzyżowaniu z ul. Sportową) - przed restauracją. A tam: 

 • III Rodzinny Bieg WOŚP – start o godz. 10.00 Podleśna 1
 • Impreza plenerowa WOŚP – godz. 12.00-16.00 Podleśna 1 (m.in. nauka pierwszej pomocy, fotobudka, kuchnia polowa)
 • Finał NIEPRZEMEKALNI – godz. 18.00 – Zajazd Pod Wiwatem Krajewice (m.in. koncert zespołu „Cztery mile lasu”
SZCZEGÓŁOWY PLAN ATRAKCJI NIEPRZEMAKALNYCH TUTAJ

Jak będzie w pozostałych gminach?

 • Koncert Wielkiej Orkiestry odbędzie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli. Rozpocznie się o 13.00 i będą same atrakcje.
 • Duży koncert zorganizuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie grupa wolontariuszy ze Skoraszewic i Pępowa.
 • Impreza dla WOŚP szykuje się też w Poniecu - będą sztabowe wozy terenowe - KLIK i złota karta telefoniczna - TUTAJ

 • Będzie też zbiórka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. 
 • 29 styczna na ludzi z ogromnym sercem czeka złote serduszko w Krobi - KLIK
 • Gorący finał w Goli zagra Ochotnicza Straż Pożarna. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.
Szczegółowe programy na plakatch w GALERII

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy