Reklama

Agresywne formy zabawy w Gostyniu? O co chodzi lokatorom Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl/Internauta

Agresywne formy zabawy w Gostyniu? O co chodzi lokatorom Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zdjęcie główne

Kontrowersyjny komunikat pojawił się w kilku blokach Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej | foto arch. gostynska.pl/Internauta

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Teren zielony nie może służyć do gry w piłkę i innych form „agresywnej dla środowiska zabawy” - takie pouczenie otrzymali rodzice, których dzieci spędzają czas wolny na zielonym skwerze przy ul. Mostowej w Gostyniu. Prezes Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnia, że nie należy tego interpretować, jako zakaz zabawy. 

Reklama

Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa apeluje do mieszkańców

Od kilku dni na tablicy ogłoszeń w kilku budynkach wielorodzinnych przy ul. Mostowej w Gostyniu wisi komunikat Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (GSM). Administracja prosi, by rodzice i opiekunowie, szczególnie ci, którzy mieszkają w blokach wymienionych w komunikacie, zwracali „szczególną uwagę” na formy i miejsca zabawy swoich dzieci. I kto by pomyślał, że treść ogłoszenia może być kontrowersyjna?

W ogłoszeniu przypomina się, że w centrum zabudowy osiedlowej znajduje się zielony skwer, obsadzony krzewami ozdobnymi i drzewami.

- (...) Nie może służyć do gry w piłkę i innych form agresywnej dla tego środowiska naturalnego zabawy, gdyż taka prowadzi do szybkiej jego dewastacji - przeczytają rodzice w komunikacie. 

Natalia Busz, prezes GSM: "Intencją nie jest zakazywanie dzieciom zabawy"

Społeczność osiedlowa zainteresowała się komunikatem, a dokładniej jego fragmentem, ale nie przesłaniem, które niesie ogłoszenie. Niektórzy zastanawiają się, co rozumie się przez określenie „agresywna dla środowiska forma zabawy”? 

- Jest takie miejsce i nie można się bawić? - zastanawiają się niektórzy lokatorzy z ul. Mostowej w Gostyniu.

Natalia Busz, na stanowisku prezesa GSM zaczęła pracować w połowie marca 2023 r. Przyznaje otwarcie, że niedawno dowiedziała się dlaczego w ogóle komunikat został wystosowany. Jak informuje, ogłoszenie zawieszono na tablicy na prośbę mieszkańców.

 - Intencją administracji naszej spółdzielni mieszkaniowej nie jest zakazywanie dzieciom zabawy, czy korzystania z terenów zielonych - zapewnia Natalia Busz.

Według niej chodzi o to, by zwrócić uwagę społeczności osiedlowej na poszanowanie istniejącej zieleni, która zlokalizowana jest pomiędzy blokami i powinna służyć mieszkańcom. 

- Myślę, że komunikat zupełnie nie dotyczy rodziców maluchów, które bawią się na tym terenie, ale starszych dzieci. Dotyczy młodzieży, która grając w piłkę za cel obiera sobie rosnące tam drzewa i krzewy - wyjaśnia prezes GSM.

Drzewka i krzewy w roli "bramki", czyli co działo się na skwerze przy ul. Mostowej w Gostyniu

Teren, o którym mowa w komunikacie jest częścią wspólną dla lokatorów z kilku bloków znajdujących się przy ul. Mostowej w Gostyniu i tylko tam pojawiło się ogłoszenie. Jeszcze niedawno w miejscu skweru, który ma służyć rekreacji, było prowizoryczne boisko sportowe, z jedną bramką, której dawno tam nie widziano. Jak usłyszeliśmy od prezes Natalii Busz, boisko - również na prośbę mieszkańców - zamieniono na skwer i zagospodarowano, obsadzając drzewami i ozdobnymi krzewami.

Do administracji GSM docierały sygnały, że podczas zabaw z piłką młode sadzonki i krzewy są lub mogą być niszczone, gdyż często trafiała tam piłka. Istotą komunikatu jest prośba, by rodzice bawiących się tam „piłkarzy” zwrócili uwagę dzieciom, że młodych drzewek i krzewów nie można niszczyć, traktując je jako „bramkę” (co podobno zdarzało się od czasu do czasu), a wręcz odwrotnie - należy szanować zieleń i naturalne środowisko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy