Reklama

74-letni mężczyzna zmarł w budynku gospodarczym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

74-letni mężczyzna zmarł w budynku gospodarczym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tragicznego zdarzenia w Babkowicach (gmina Pępowo) doszło wczorajszego wieczoru (2 luty 2023 roku) na trenie jednej z tamtejszych posesji. W wyniku nieszczęśliwego wypadku zmarł starszy mężczyzna.

Wysłano strażaków, bo mieli być szybciej. Co się okazało na miejscu?

Około godziny 20.00 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia na terenie jednej z prywatnych posesji w Babkowicach. 

- Z informacji, jaka do nas dotarła wynikało, że mamy do czynienia z nagłym zatrzymaniem krążenia u mężczyzny (NZK). Osoba ta miała zatruć się spalinami - relacjonuje kapitan Łukasz Hajduk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Strażacy zostali zadysponowani do akcji ratowniczej w ramach tzw. izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego, czyli sytuacji, w której nie ma możliwości natychmiastowego zadysponowania karetki lub gdy przewidywany czas dotarcia zespołu ratownictwa medycznego jest znacznie dłuższy, niż zastępów straży pożarnej.

- Jednakże po naszym dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że ratownicy medyczni prowadzili już czynności ratunkowe. Dlatego nasze działania sprowadziły się do wsparcia zespołu ratownictwa medycznego poprzez pomoc w udzielaniu poszkodowanemu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) - dodaje Ł. Hajduk.

Aby skutecznie prowadzić działania ratownicze, załoga karetki pogotowia musiała wcześniej przewietrzyć pomieszczenie budynku gospodarczego, w którym znajdował się 74-letni mieszkaniec Babkowic, któremu udzielano pomocy. Dlatego też mierniki tlenku węgla użyte przez strażaków nie wykazały stężenia śmiertelnie niebezpiecznego gazu w powietrzu. 

Niestety, mimo działań podjętych przez ratowników i strażaków 74-latka nie udało się uratować.

Jak w ogóle doszło do tragedii w Babkowicach?

Dokładnie okoliczności tragicznego zdarzenia w Babkowicach ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Z ich ustaleń wynika, że około godziny 18.00 74-letni mężczyzna miał pójść do garażu, aby podładować akumulator. Do tej czynności użył znajdującego się w pomieszczeniu agregatu prądotwórczego.

Niestety nie zauważył, że garaż, w którym się znajduje, jest na tyle szczelny, że nie ma w nim obiegu powietrza, a co za tym idzie spaliny wydobywające się z agregatu, nie miały się gdzie ulotnić.

- Około godziny 19.30 do garażu udała się zaniepokojona żona 74-laka. Znalazła męża leżącego na podłodze i podjęła pierwsze czynności resuscytacyjne - informuje młodszy aspirant Marek Balczyński, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Następnie wezwano służby ratownicze, jednak na pomoc dla mężczyzny było już za późno.

- Lekarz stwierdził, że doszło do zatrucia tlenkiem węgla - dodaje zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu. 

Policjanci wykluczyli, aby do śmierci starszego mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie, a całe zdarzenie zakwalifikowano jako nieszczęśliwy wypadek.

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy