28. Bieg Bojanowskiego (galeria)

28. Bieg Bojanowskiego (galeria) - Zdjęcie główne

Wiadomości

Sergii Krovlajdis z Ukrainy zwyciężył w 28. Biegu Bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. Pokonał trasę w czasie 30 minut i 29 sekund. Również kolejne dwa miejsca na pudle zajęli Ukraińcy: Leonid Rybak i Oleksandr Labziuk. Za to wśród kobiet tryumfowała mieszkanka Szelejewa: Katarzyna Durak. Okazała się też najlepszym zawodnikiem z gminy Gostyń. W zawodach wystartowało 93 zawodników. Pokonali trasę 10 kilometrów. Głównej rywalizacji towarzyszył także Mały Bieg Bojanowskiego, w którym wzięła udział młodzież ze szkół w gminie Piaski, bieg przedszkolaków, bieg osób niepełnosprawnych oraz Bieg po Zdrowie, w którym wystartowały dzieci, dorośli, emeryci, samorządowcy. W sobotę w Piaskach biegało ponad 400 osób. (iza)