Reklama

200 tysięcy spadło, jak z nieba. Gostyń przyjmie rodzinę z Kazachstanu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

200 tysięcy spadło, jak z nieba. Gostyń przyjmie rodzinę z Kazachstanu - Zdjęcie główne

Gostyń. Gmina otrzymała ponad 200 tysięcy na przebudowę lokalu mieszkalnego dla repatriantów | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Gostyń otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na zapewnienie lokalu mieszkalnego dla rodziny polskiego pochodzenia, która w ramach repatriacji ma przeprowadzić się z Kazachstanu do Gostynia.

Zdewastowane mieszkanie w Gostyniu zostanie gruntownie wyremontowane i przekazane rodzinie z Republiki Kazachstanu. Na ten cel gmina otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa.

Samorząd Gostynia dostał dodatkowe pieniądze na przygotowanie mieszkania dla repatriantów

Gostyński samorząd w marcu otrzymał zawiadomienie od wojewody wielkopolskiego, że decyzją Ministra Finansów zwiększony został plan dotacji na rok 2022 o kwotę 200.250 zł.  To odpowiedź na wcześniej składany wniosek władz Gostynia. Pieniądze pozyskane z budżetu państwa zostaną wydane na remont oraz wyposażenie lokalu mieszkalnego dla rodziny polskiego pochodzenia, która w ramach repatriacji ma przeprowadzić się do Gostynia. 

- Czekamy na podpisanie umowy - informuje Katarzyna Bartlewicz, podinspektor ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi w gostyńskim magistracie. 

Pieniądze - po podjęciu stosownej uchwały - zostały wprowadzone do gminnego budżetu na sesji rady miejskiej, która odbyła się 10 marca.

Mieszkanie dla repatriantów z Kazachstanu pochodzi z zasobu lokalowego gminy Gostyń

Mieszkanie przeznaczone do przebudowy, które później zostanie oddane repatriantom, pochodzi z gminnego zasobu lokali. Znajduje się w samym mieście. Składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju i dwóch skrytek. Gostyński samorząd planuje wyremontować i wyposażyć je tak, by można było w nim rozpocząć nowe życie.

- Lokal położony jest na poddaszu i wymaga generalnego remontu. Niezbędny jest również zakup wyposażenia dla czteroosobowej rodziny - mówi Katarzyna Bartlewicz. 

Czy otrzymane dofinansowanie pokryje wszelkie koszty związane z przebudową mieszkania? Tego jeszcze nie wiadomo. Gmina planuje ponowne sporządzenie kosztorysu, który określi ostateczny koszt remontu i wyposażenia lokalu. Skorzysta z niego czteroosobowa rodzina z Republiki Kazachstanu, która od roku czeka na przeprowadzkę. Ich przodkowie zostali przed laty deportyowani z Polski. Repatrianci (małżeństwo z dwójką dzieci w wieku szkolnym) bardzo chcieliby być już w Polsce. Są w kontakcie z gostyńskim urzędem. Co jakiś czas dopytują o lokal i wysyłają swoje zdjęcia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy