Ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem - Zdjęcie główne

We Wronkach odbyła się dziewiąta edycja Amica Cup. Największy turniej kręglarski w Polsce zgromadził na starcie 132 zawodników. W gronie uczestników liczną grupę stanowili kręglarze z Gostynia. Na początek zawodnicy rywalizowali z konkurencjach par oraz mikstów, które stanowiły jednocześnie eliminacje do gier indywidualnych. Wśród par męskich bardzo dobrze spisał się duet Startu Włodzimierz Dutkiewicz-Jakub Osiewicz. Gostynianie uzyskali łączny wynik 765 kręgli, zajmując ostatecznie drugie miejsce. W rywalizacji mikstów „startowcy” zanotowali kolejny dobry występ. Pierwsze miejsce wywalczyła para w składzie Kinga Konopa-Jakub Osiewicz (Start). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny leszczyńsko-gostyński duet w składzie Joanna Neczyńska-Włodzimierz Dutkiewicz. Z kolei w grach indywidualnych do 32-osobowego finału awansowało sześciu gostyniaków. W ostatecznej rozgrywce rywalizowało bezpośrednio osiem grup po czterech zawodników. W ścisłym finale Gostyń reprezentowali: Marek Podyma i Andrzej Zagata z SGLK Gostyń oraz Dutkiewicz, Osiewicz, Piotr Mendyka, Piotr Stachowiak, na co dzień reprezentujący barwy Startu. Fazę grupową przebrnął tylko Dutkiewicz. Niestety gostynianin w kolejnej rundzie poległ w starciu z Jarosławem Bonkiem (Alfa Vector Tarnowo Podgórne). W rywalizacji kobiet żadnej z gostynianek nie udało się przebrnąć eliminacji. Istotną częścią turnieju była specjalna akcja sprzedaży losów. Pieniądze w kwocie 1329 zł przekazane zostały na ręce Marka Podymy. Dochód został przekazany dla małego Jasia, który czeka na operację oka.