Ze zmiennym szczęściem

Ze zmiennym szczęściem - Zdjęcie główne

Młodzi kręglarze Startu Gostyń wzięli udział w 26. Ogólnopolskim Turnieju Kręglarskim o Puchar Wronek, który odbył się na torach miejscowej Dziewiątki. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych. Na starcie zameldowało się 162 młodych zawodniczek i zawodników, w tym 15-osobowa reprezentacja gostyńskiego klubu. Ekipa Startu pojechała do Wronek w okrojonym składzie. W najmłodszej kategorii chłopców dobre ósme miejsce zajął Paweł Nowacki, który uzyskał 302 kręgle. W tej kategorii po raz kolejny zdecydowanie wygrał Jakub Cwojdziński reprezentujący barwy Alfy Vector Tarnowo Podgórne, kolejny raz potwierdzając, że obecnie jest czołową postacią w tej kategorii wiekowej. Wśród młodziczek gostynianka Oliwia Wawrzyniak udowodniła, że należy do ścisłej czołówki młodziczek w Polsce. Zawodniczka Startu uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z zawodniczką Polonii1912 Leszno Natalią Włodarczyk Gostynianie spore nadzieje pokładali w rywalizacji w kategorii młodzików. W ostatnim czasie dobrą formę prezentował Jędrzej Michalak, który był jednym z kandydatów do podium. Niestety zawodnik Startu pomimo niezłej gry ukończył turniej tuż za podium. W kategorii junior młodszy można było liczyć na dobry występ Alberta Smektały, który udanie wypadł w ostatnim turnieju w Lesznie. Niestety tym razem zawodnik Startu zaprezentował się z gorszej strony.