Zdobyli cenne doświadczenie

Zdobyli cenne doświadczenie  - Zdjęcie główne

Dwóch zawodników klubu Sporty Walki Gostyń wzięło udział w mistrzostwach Polski seniorów w boksie, które w ostatnich dniach odbyły się w Kaliszu. Barwy SWG reprezentowali Adrian Dmitrzak oraz Zbigniew Murawski. W krajowym czempionacie wystąpiło 192 zawodników z 82 klubów. Zmagania toczyły się w dziesięciu kategoriach wiekowych w przedziale wagowym od 49 kg do +91 kg. Murawski (91 kg) swój pierwszy pojedynek wygrał przez walkower. Do kolejnej rundy awans wywalczył również Dmitrzak (81 kg), który pokonał Dawida Cofalę z Kleofasa Katowice. W kolejnej walce poprzeczka było już postawiona dużo wyżej. W 1/8 finału rywalem Dmitrzaka był srebrny medalista Pucharu Polski, a także brązowy medalista mistrzostw Polski z roku 2012, Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Dmitrzak poległ na punkty, w stosunku 0-3. - Jestem zły sam na siebie, bo przeciwnik był zdecydowanie do pokonania. Rywal dobrze pracował na nogach i nie chciał wdawać się w jakąś większą wymianę, przez co był niewygodny. Fajnie było pojechać tam i zobaczyć jak to wygląda, nabrać trochę doświadczenia, no i cóż myślę, że wrócimy za rok i powalczymy o lepsze miejsca – ocenił zawodnik SWG. W przypadku Murawskiego poprzeczka zawieszona została jeszcze wyżej. Kolejnym przeciwnikiem reprezentanta SWG był wielokrotny mistrz Polski Igor Jakubowski (KB Zagłębie Konin). Pięściarz z Gostynia przegrał w pierwszej rundzie przez TKO. Warto dodać, że oprawca Murawskiego wywalczył złoty medal wagi ciężkiej i dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem krajowego czempionatu.