Z piekła do nieba i z powrotem

Z piekła do nieba i z powrotem - Zdjęcie główne

Pojedynek Kasztelani z Koroną był starciem drużyn walczących o utrzymanie. Mecz miał kilka odsłon, a huśtawka nastrojów była znaczna. Decydujący cios zadany został w 93. min spotkania. Po zwycięstwie nad Stalą Pleszew humory w obozie Kasztelani dopisywały. Nastroje graczom z Brudzewa chcieli popsuć piaskowianie i mieli na to spore szanse. - Musimy zapomnieć o wysokiej porażce z Ostrovią i z wiarą w końcowy sukces przystąpić do najbliższego meczu - tłumaczył przed niedzielnym pojedynkiem trener Krzysztof Michalski. Wydawało się, że tym razem piaskowscy piłkarze sięgną po komplet punktów. Przede wszystkim Kasztelania strzela mało goli. Średnio jednego na mecz. Niska pozycja w tabeli to przede wszystkim pochodna niewielkiej siły rażenia zespołu z Brudzewa. Mogło się zatem wydawać, że piaskowianie nie mają się czego bać. Tym razem jednak stało się inaczej, a golkiper Korony aż cztery razy sięgał po piłkę do siatki. Po raz pierwszy po pół godzinie gry, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył Artur Bednarczyk. Tuż przed przerwą Koronie udało się jednak doprowadzić do remisu. Chwilę po zmianie stron goście objęli prowadzenie. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dawid Robak. Kiedy w 57. min padła bramka na 3:1 wydawało się, że piaskowianie wyjadą z Brudzewa z tarczą. Niestety piłkarze Michalskiego z minuty na minutę zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Miejscowi potrafili je wykorzystać i w efekcie w 70. min znów był remis. Wszystko wskazywało, że takim rezultatem zakończy się niedzielne spotkanie. Jednak prawdziwe tąpnięcie nastąpiło w ostatnich sekundach meczu. Gospodarze rozprawili się z Koroną w doliczonym czasie gry. Bohaterem meczu został Damian Witaszek, który w 93. min zdobył zwycięskiego gola.

Kasztelania Brudzew – Korona Piaski 4:3 (1:1)

1:0 A. Bednarczyk (34’)
1:1 Busz (45’)
1:2 Robak (48’)
1:3 Michalski (57’)
2:3 Dziuba (65’)
3:3 Dziuba (70’)
4:3 Witaszek (93’)

Korona Piaski: Naskrent – Kluczyk, Gendera, Michalski, A. Danielczyk, Ludwiczak, Przewoźny, Busz (90’ Organista) Nowacki (85’ Zieliński), Robak, Pujanek