Wzmocnione rezerwy KKS-u przegrały z Dąbroczanką

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Wzmocnione rezerwy KKS-u przegrały z Dąbroczanką - Zdjęcie główne

foto archiwum Życie Gostynia

SportPiłkarze Dąbroczanki Pępowo mają za sobą udany tydzień. W środę awansowali do półfinału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej a w sobotę pokonali rezerwy KKS-u Kalisz i umocnili się w czołówce trzeciej grupy piątej ligi.

W mijającym tygodniu piłkarze Dąbroczanki Pępowo rozegrali dwa mecze. W środę drużyna Tomasza Leciejewskiego walczyła w Pudliszkach o awans do półfinału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Dąbroczanka pewnie wygrała ze Zjednoczonymi 5 : 1.

W sobotę poprzeczka była powieszona wyżej. Piłkarze z Pępowa udali się do Kalisza. KKS II nie po raz pierwszy został wzmocniony zawodnikami z kadry pierwszego zespołu. Nie przeszkodziło to gościom w zdobyciu trzech punktów.

Dąbroczanka objęła prowadzenie w 23. minucie. Po zagraniu Dominika Sneli gola zdobył Fryderyk Kokot. KKS II do remisu doprowadził w 70 minucie z rzutu karnego.

- Uważam, że „jedenastki” nie powinno być. Pospiech i Wachowiak blokowali piłkę, a zawodnik gospodarzy wszedł między nich, szukając kontaktu – skomentował sytuację Tomasz Leciejewski.

Pięć minut później gola na wagę trzech punktów zdobył Aleksander Naskręt. Akcję bramkową zainicjował Szymon Gronowski. W poprzeczkę trafił Nikodem Malcherek, a Aleksander Naskręt umieścił piłkę w siatce.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, chociażby z tego względu,  że zespół z Kalisza zostanie wzmocniony z zawodnikami z pierwszego zespołu. Przez cały mecz graliśmy odpowiedzialnie i wynik mógł być wyższy niż 2 - 1. Zespół zostawił kawał zdrowia na boisku, za to należą się brawa. Takie zwycięstwa budują i motywują do dalszej ciężkiej pracy – podsumował trener Dąbroczanki Pępowo.

Za tydzień zespół Tomasza Leciejewskiego zagra na własnym boisku z Kanią Gostyń.

KKS II Kalisz – Dąbroczanka Pępowo 1 : 2 (0 : 1)
0 : 1 - Fryderyk Kokot (23')
1 : 1 – z rzutu karnego (70')
1 : 2 - Aleksander Naskręt (75')
Dąbroczanka: Szuba - T. Malcherek (70' B. Gendera), Snela, Pospiech, Mac. Wachowiak, N. Malcherek (85' Gościański), Gronowski, Mierzwicki, Naskręt (82' Norkiewicz), Kokot, Mat. Wachowiak (65' Leciej)