Wygrane derby. Kaniasiatka liderem

Wygrane derby. Kaniasiatka liderem - Zdjęcie główne

Seniorzy UKS Kaniasiatka Gostyń wygrali w meczu na szczycie trzeciej ligi siatkówki mężczyzn. W derbach pokonali we własnej hali dotychczasowego lidera UKS 9 Leszno 3 : 0. Po tym zwycięstwie zespół z Gostynia wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli

Początek pierwszej partii derbów należał do zespołu przyjezdnego. - W pierwszym secie słabo zaczęliśmy i wydawało się, że możemy pierwszą partię przegrać. Graliśmy jednak konsekwentnie i w końcówce wypracowaliśmy sobie przewagę. Nie pozwoliliśmy im się rozpędzić. Zachowaliśmy spokój, który okazał się bardzo ważny w tym pojedynku - powiedział trener UKS Kaniasiatka Gostyń Tomasz Poznański. Kaniasiatka wygrała pierwszą partię do 19. W drugim secie zwycięstwo przyszło łatwiej. W trzeciej partii goście próbowali odwrócić losy spotkania. Zespół z Leszna miał nawet "w górze" piłkę setową, jednak nie udało się gościom tej akcji skończyć punktem. Po emocjonującej końcówce gospodarze wygrali 27 : 25.
Po sobotnim zwycięstwie Kaniasiatka została liderem III ligi Grupa 2. Zespół prowadzony przez Tomasza Poznańskiego i Zbigniewa Klimańskiego w czterech spotkaniach zdobył komplet 12 punktów.

UKS Kaniasiatka Gostyń - UKS 9 Leszno 3:0 (25:19, 25:18, 27:25)
UKS Kaniasiatka: Klimański, K. Michalczyk, Poświatowski, Meissner, Rozwora, Zandecki, Twardowski (L) oraz P. Michalczyk, Wojciechowski, Kolańczyk (L), Adamkiewicz, Poznański, Radłowski, Adamski