Wychowanek uratował Koronie Piaski punkt z liderem

Sport Z „tymczasowym trenerem” na ławce piłkarze Korony Piaski sprawili w sobotę dużą niespodziankę. Huragan Pobiedziska był blisko wygranej, ale w końcówce meczu na drodze do celu przyjezdnym stanął Igor Jurga.

W 23. kolejce Korona Piaski podejmowała w sobotę lidera czwartej ligi. Huragan Pobiedziska wiosną odniósł komplet punktów i z wolą podtrzymania serii zwycięstw przyjechał do Piasków.

W mijającym tygodniu w Piaskach wiele się wydarzyło. We wtorek funkcję trenera przestał pełnić Michał Roszak. Prezesowi Grzegorzowi Ludwiczakowi nie udało się w kilka dni znaleźć zastępcę. Trzeba było jednak sprostać wymaganiom regulaminu i na ławce musiał pojawić się trener z licencją UEFA A. W protokole meczowym pojawił się Dariusz Olejniczak. Na ławce „tymczasowego trenera” wspierał prezes Grzegorz Ludwiczak, ale najwięcej uwag do zespołu kierował Igor Jurga, który jak się później okazało, został bohaterem sobotniego pojedynku.

W składzie wyjściowym Korony Piaski na mecz z Huraganem Pobiedziska zaszło kilka zmian. Między słupkami stanął Bartosz Żalik. W meczu nie mogli wystąpić Jakub Nowak, Kacper Sworacki oraz Mateusz Koszek, który pauzował za żółte kartki. Zagrał natomiast Daniel Tomaszewski, który w meczu z Victorią Września zobaczył w czerwoną kartkę, ale Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wobec błędnej decyzji sędziego, odstąpił od wymierzenia kary.

W pierwszej połowie zgodnie z przewidywaniami optyczną przewagę posiadali goście. Przyjezdni częściej przebywali na połowie Korony Piaski. Oddali wiele strzałów, ale były to głównie uderzenia niecelne. W 27. minucie zawodnik Huraganu posłał piłkę w światło bramki, ale Bartosz Żalik sparował futbolówkę na rzut rożny. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia gola mieli 42. minucie. Po akcji prawą stroną z ostrego kąta strzelał Patryk Draszczyk. Pomocnik Korony Piaski trafił prosto w bramkarza.

Druga połowa źle zaczęła się dla miejscowej drużyny. W 51. minucie do bramki Bartosza Żalika trafił Alan Majerski. Kwadrans przed końcem meczu goście mogli przypieczętować wygraną, ale strzały zostały zablokowane. Minuty mijały i do zakończenia pojedynku było coraz mniej czasu. Piłkarze Korony walczyli jednak do końca i 88. minucie doprowadzili do remisu. Po stałym fragmencie gry Sławomira Janickiego pokonał wychowanek Korony Igor Jurga.

W niedzielę czwarte z rzędu zwycięstwo odniosły rezerwy Korony Piaski. Zespół Marcina Wojciechowskiego pokonał Błękitnych Chruszczyny 3 : 1

Korona Piaski – Huragan Pobiedziska 1 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Alan Majerski (51’)
1 : 1 – Igor Jurga (88’)
Korona: Żalik – Tomaszewski, Jurkiewicz, Cubal, Frąckowiak, Sierpina, Wachowski (67’ Górniak), Pawlak (75’ Jurga), P. Draszczyk (60’ J. Draszczyk), Rerak (80’ Danielczak), Piech

Błękitni Chruszczyny – Korona Piaski II 1 : 3 (1 : 1)
1 : 0 – (8’)
1 : 1 – Radosław Boroński (23’)
1 : 2 – Szymon Roszak (57’)
1 : 3 – Filip Dubaniewicz – z rzutu karnego (87’)
Korona II: Mazurek – Boroński, Prałat, Roszak (79’ Grocki), Wojtkowiak (72’ Dubaniewicz), Kostysiak, K. Jankowiak, Paterczyk (89’ Reisner), Leciej, P. Jankowiak, Wojciechowski (70’ J. Naskrent)