Michał Roszak nie jest już trenerem Korony Piaski

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życia Gostynia

Michał Roszak nie jest już trenerem Korony Piaski - Zdjęcie główne

foto archiwum Życia Gostynia

Sport Po ponad czterech latach Michał Roszak przestał być trenerem Korony Piaski. Mimo trudnej sytuacji w tabeli czwartej ligi ta informacja dla kibiców jest dużym zaskoczeniem.

We wtorek wieczorem na oficjalnym koncie facebookowym Korony Piaski pojawiła się informacja, której mimo wszystko wielu kibiców się nie spodziewało. Z dniem dzisiejszym funkcję trenera pierwszego zespołu przestał pełnić Michał Roszak. Z naszym klubem trener wywalczył awans do IV ligi, okręgowy Puchar Polski, a także dotarł do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Trenerze dziękujemy za wszystko i życzymy powedzenia." Prezes Grzegorz Ludwiczak o swojej decyzji trenera i zawodników poinformował tuż przed wtorkowym treningiem.

- Decyzja jest podyktowana niesatysfakcjonującymi wynikami. W przerwie zimowej zespół został wzmocniony, a wyniki w lidze nadal były słabe. Odpadliśmy też z Pucharu Polski – powiedział prezes Korony Piaski.

Po jesiennych spotkaniach Korona Piaski zajmowała przedostatnie miejsce w czwartej lidze. W osiemnastu spotkaniach drużyna Michała Roszaka zdobyła zaledwie dwanaście punktów. Mimo skromnego dorobku szansa na pozostanie w czwartej lidze była realna. W przerwie zimowej zespół został wzmocniony kilkoma zawodnikami. Szerokim echem odbiło się przyjście Arkadiusza Piecha i Łukasza Sierpiny, którzy mają za sobą wiele spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Terminarz nie był sprzymierzeńcem trenera Michała Roszaka. Wiosnę Korona Piaski zaczęła od wygranej z Jarotą Jarocin. Następnie przyszły dwa mecze z czołowymi zespołami czwartej ligi: porażka Lipnem Stęszew 0 : 1 i bezbramkowy remis z Polonia Leszno 0 : 0. Kolejna była pucharowa porażka z Kotwicą Kórnik. W sobotę natomiast Korona uległa na wyjeździe Victorii Września 1 : 2, grając przez ponad osiemdziesiąt minut w dziesięciu po błędnej decyzji sędziego.

Wtorkowy trening poprowadził Dawid Cubal.

Na razie nie jest znane nazwisko nowego trenera.