Decyzja sędziego miała duży wpływ przebieg meczu Korony Piaski we Wrześni

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Decyzja sędziego miała duży wpływ przebieg meczu Korony Piaski we Wrześni - Zdjęcie główne

foto archiwum Życie Gostynia

Sport Decyzja sędziego Macieja Ziółkowskiego miała duży wpływ na przebieg meczu we Wrześni. Sędzia główny w meczu Korony w 7. minucie pokazał czerwoną kartkę Danielowi Tomaszewskiemu. Jak powiedział po meczu trener Michał Roszak, sędzia główny sobotniego pojedynku przeprosił za popełniony błąd.

Po środowym meczu pucharowym z Kotwicą Kórnik Korona Piaski w 22. kolejce czwartej ligi zagrała na wyjeździe z Victorią Września. Ponieważ w meczu nie mógł wystąpić Arkadiusz Michałowicz, między słupkami w pierwszej drużynie zadebiutował Norbert Mazurek.

Mecz z Victorią fatalnie ułożył się dla Korony. W 7. minucie Maciej Ziółkowski podyktował rzut karny za zagranie ręką Daniela Tomaszewskiego. Obrońca Korony ujrzał też czerwoną kartkę. Jak okazało się po meczu, była to błędna ocena sytuacji.

- Sędzia po meczu poprosił mnie do siebie i pokazał nagranie tej sytuacji. Ręka naszego zawodnika była przy ciele. Jedyne co w tej sytuacji możemy zrobić, to odwołać się od czerwonej kartki – opisał sytuację z początku meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Gospodarze wykorzystali rzut karny, a tuż przed przerwą zdobyli drugą bramkę. Korona mimo gry z dziesiątkę doszła do sytuacji bramkowych. Miał je Arkadiusz Piech. Napastnik Korony przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem Victorii. Nie zdołał też, umieścił piłki w bramce w innej sytuacji.

W drugiej połowie Korona złapała kontakt po golu Łukasza Sierpiny. Była nawet szansa na zdobycie punktu w tym spotkaniu, ale Dawid Cubal nie zdołał czysto uderzyć z główki, natomiast piłkę po strzale Arkadiusz Piecha obronił golkiper Victorii.

- Na pewno sytuacja z początku meczu miała ogromny wpływ na wynik meczu. Gdybyśmy grali po jedenastu, mecz potoczyłby się inaczej. Zresztą nawet po stracie dwóch goli w dziesięciu mogliśmy zdobyć punkt. Szkoda tych sytuacji, które sobie wypracowaliśmy – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosły natomiast rezerwy Korony Piaski. W niedzielę w Piaskach doszło do pojedynku z Prosną Chocz. Gospodarze po golach Jana Wojciechowskiego i Damiana Lecieja wygrali 2 : 0.

Victoria Września – Korona Piaski 2 : 1 (2 : 0)
1 : 0 – Jakub Groszkowski – z rzutu karnego (8’)
2 : 0 – Jakub Groszkowski (40’)
2 : 1 – Łukasz Sierpina (63’)
Korona: Mazurek – Tomaszewski, Jurga (88’ J. Draszczyk), Cubal, Koszek, Sierpina, Kowal (70’ Jurkiewicz), Rerak, Sworacki (65’ P. Draszczyk), Nowak (77’ Danielczak), Piech

Korona Piaski II – Prosna Chocz 2 : 0 (2 : 0)
1 : 0 – Jan Wojciechowski (4’)
2 : 0 – Damian Leciej (8’)
Korona II: Żalik – Frąckowiak, K. Jankowiak, Walkowiak, Boroński, Leciej, Kostysiak, Prałat, Roszak (90’ Ludwiczak), Wojtkowiak (84’ Dubaniewicz), Wojciechowski (56’ Paterczyk)