Wisła zatrzymała lidera. Zjednoczeni i Krobianka mają komplet punktów

Wisła zatrzymała lidera. Zjednoczeni i Krobianka mają komplet punktów - Zdjęcie główne

Niewielu kibiców liczyło, że Wiśle może się to udać. Po słabym meczu w wykonaniu drużyny Tomasza Gawrońskiego w Pudliszkach punkty w Borku Wielkopolskim stracił lider leszczyńskiej klasy okręgowej Orkan Chorzemin.

Gospodarze byli blisko wygranej w tym meczu. W 85. minucie Wisła prowadziła 2 : 1 po strzale Krzysztofa Koniecznego. Goście wyrównali trzy minuty później. - Taki wynik przed meczem wzięlibyśmy w ciemno. A teraz jest niedosyt, bo można było wygrać w tym pojedynku - stwierdził po meczu trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński.
Dobrą dyspozycję utrzymuje Remigiusz Jerszyński. Napastnik Zjednoczonych był ojcem zwycięstwa w meczu z GKS Włoszakowice. "Reniu" w kolejnym meczu zdobył trzy bramki. Wypracował też gospodarzom rzut karny. Zjednoczeni pokonali GKS 6 : 3. - Trochę szkoda tej końcówki, bo wynik 6 : 1 wygląda dużo lepiej niż 6 : 3 - powiedział Andrzej Lokś.
Na piątkę spisali się piłkarze Krobianki. Na wyjeździe pokonali 0 : 5 Dąb Kębłowo. - Wynik jest wysoki, ale trzeba powiedzieć, że gospodarze mieli też swoje okazje do zdobycia goli. Zabrakło im skuteczności. Kibicom spotkanie mogło się podobać. Zespoły nie skupiły się na obronie, mecz był otwarty - mówi trener Krobianki.

Zjednoczeni Pudliszki - GKS Włoszakowice 6 : 3 (3 : 1)
1 : 0 - Remigiusz Jerszyński (3')
2 : 0 - Remigiusz Jerszyński (5')
2 : 1 - Łukasz Strzelczyk (16')
3 : 1 - Oskar Żelichowski - z rzutu karnego (42')
4 : 1 - Remigiusz Jerszyński (54')
5 : 1 - Maciej Józefiak (56')
6 : 1 - Karol Lisiak (63')
6 : 2 - Eryk Poniży (70')
6 : 3 - Damian Chrapek (90')
Zjednoczeni: F. Bzdęga - P. Bzdęga, Żelichowski, Kurasiak, Lisiak, Majchrzak (85' Gronowski), Józefiak (66' Głoskiewicz), Wyskok, A. Kaczmarek (80' Pajkert), Jerszyński (66' Andrzejewski), Paszek

Wisła Borek Wielkopolski - Orkan Chorzemin 2 : 2 (1 : 0)
1 : 0 - Patryk Juskowiak (14')
1 : 1 - Patryk Buśko (63')
2 : 1 - Krzysztof Konieczny (85')
2 : 2 - Patryk Dominiak (88')
Wisła: Kędzia - Baran, Kędziora, Gawroński, Juskowiak, Gościniak, Tomczak, Konieczny, Grzemski, Łukaszewski (60' Kasprzak), Urbaniak (75' Kubiak)

Dąb Kębłowo - Krobianka Krobia 0 : 5 (0 : 1)
0 : 1 - Michał Naskręt (34')
0 : 2 - Jakub Kędziora (52')
0 : 3 - Sebastian Kluczyk (57')
0 : 4 - Sebastian Kluczyk (68')
0 : 5 - Jędrzej Urbański (70')
Krobianka: Cebulski - Lada (59' M. Urbański), Kluczyk, Mikołajczak, Kędziora, Knapp, Malcherek, J. Urbański, Chwaliszewski, M. Naskręt, Szpurka (59' Jędryczka)